۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83410565
۲ نفر

برچسب‌ها

استاندار همدان: تیم دولت کنار تولیدکننده ایستاده است

همدان - ایرنا - استاندار همدان گفت: تیم دولت شجاعانه در کنار تولیدکنندگان ایستاده است و به صورت شفاف و روشن پاسخگوی دستگاه های نظارتی هستیم.

سید سعید شاهرخی شامگاه چهارشنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با تاکید بر سهم تعاونی ها در اشتغال و اقتصاد گفت: تعاونی ها ظرفیت مغفول مانده ای است که از این پس در راستای تحقق رونق تولید بیشتر مورد توجه و حمایت دولت قرار می گیرند. 

استاندار همدان اضافه کرد: تعاونی ها ظرفیت بزرگی برای تجمیع سرمایه های مادی و انسانی است و از این بستر آماده برای رونق تولید و اشتغال باید بیشتر بهره مند شویم.

وی با اشاره به اشتغال ۱۲ هزار و ۲۵۷ نفر در شرکتهای تعاونی استان تاکید کرد: دستگاه های اجرایی وبانکها برای حمایت از تعاونی ها همه توان و داشته های خود را به میدان بیاورند.

استاندار همدان گفت: از محل صندوق توسعه کشاورزی تسهیلات مورد نیاز شرکتهای تعاونی بخش کشاورزی پرداخت می شود تا فعالان این عرصه انگیزه و اراده قوی‌تری برای تولید و تلاش داشته باشند.

شاهرخی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۰ درصد ارزش املاک معرفی شده تعاونی ها به عنوان وثیقه پذیرفته می شود، خاطرنشان کرد: بانک‌ها با دید مثبت ارزیابی ضمانتها را انجام داده و طرف متقاضی تسهیلات را بگیرند.

رئیس شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان به نقش اثر گذار تعاونی ها در رونق تولید اشاره کرد و افزود: تیم دولت شجاعانه در کنار تولیدکنندگان ایستاده و به طور شفاف و روشن پاسخگوی دستگاه های نظارتی هستیم.

وی یاداوری کرد: برای تحقق رونق تولید نه تنها دستگاه های اجرایی بلکه نهادهای امنیتی و نظارتی نیز پای کارآمده و کمک حال ما هستند.

شاهرخی گفت: همانگونه که برای حمایت از کارخانه ها و واحدهای صنعتی مشکل دار تلاش می کنیم از این پس برای زنده کردن تعاونی های راکد و رساندن به تولید نیز تلاش می کنیم و در این راستا نیازمند مدیران شجاع و جسور هستیم.

یک هزار و ۱۰۲ تعاونی فعال در سطح استان وجود دارد و تقریباً به همین میزان نیز تعاونی غیرفعال شناسایی شده است.

۷۵۲۷/۲۰۹۰

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =