استاندار کردستان: با شهرداران متخلف برابر قانون برخورد می کنیم

سنندج - ایرنا - از ۲ سال گذشته جذب نیرو در بدنه شهرداری های استان کردستان ممنوع شده که بیشتر شهرداران به این دستورالعمل توجه و عمل کرده اند ولی برخی نیز توجهی به این موضوع نداشته اند که براساس اعلام استاندار کردستان با شهردارانی که تخلف کرده باشند برابر قانون برخورد خواهد شد.

استاندار کردستان عصر چهارشنبه در نشست مشترک شهرداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهر و روستای کردستان با معاون عمرانی وزیر کشور اظهار داشت: نیروهای شرکتی هم در صورتی تبدیل وظعیت می شوند که نیروهای رسمی شاغل در شهرداری ها بازنشسته شوند.

بهمن مرادنیا به مشکلات اعتباری موجود در بخش های مختلف بویژه شهرداری ها اشاره کرد و افزود: قرار نیست در یک جلسه معجزه شده و همه مشکلات مالی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان حل و فصل شود.

وی درآمد پایین و نبود کارخانجات و صنایع بزرگ در استان را از عواملی دانست که بر مشکلات اعتباری دامن زده است و اضافه کرد: یکی از دلایل ماندگاری در روستا، ایجاد تولید و درآمد است که با کار خوب دولت با همکاری مجلش شورای اسلامی آغاز شده که پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار از جمله این اقدامات است.

مرادنیا با اشاره به اینکه در بخش تسهیلات پایدار روستایی سه هزار میلیارد ریال در کردستان پرداخت شده است، یادآور شد: این امر موجب شد زمینه رشد تولید و ایجاد اشتغال در روستاها فراهم شود.

استاندار کردستان به پیشتازی کردستان در بسیاری از زمینه های عمران روستایی از جمله گازرسانی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: هنوز در برخی از زیرساخت ها از جمله راه روستایی با مشکلات بسیاری مواجه هستیم که انتظار می رود با اعتبارات جهشی به میانگین کشوری برسیم.

وی از شهرداران و دهیاران خواست توقع نداشته باشند، دولت همه مشکلات آنها را حل کند و به آنان توصیه کرد به فکر نوآوری و کارهای درآمدزا باشند تا وابستگی آنان به اعتبارات و کمک های دولتی کمتر شود.

مرادنیا با اشاره به تنومند شدن بدنه شهرداری ها به دلیل جذب زیاد نیرو، گفت: در حال حاضر همه هم و غم شهرداری ها پرداخت حقوق کارکنان است که با درآمدهای فعلی این امکان وجود ندارد و بسیاری از شهرداری به کارکنان خود بدهکار هستند.

وی از شهرداران خواست از ساخت و ساز غیرمجاز در حاشیه شهرها بشدت جلوگیری کنند و افزود: ساخت و ساز غیر مجاز علت اصلی گسترش حاشیه نشینی است.

استاندار کردستان از رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور هم خواست ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به ۲۴ شهر زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت در این استان پرداخت شود تا بتوانند برخی طرح های مهم خود را اجرایی کنند.

مرادنیا به عملی نشدن طرح پیاده راه فردوسی در شهر   سنندج به دلیل نبود اعتبار نیز انتقاد کرد و یادآور شد: با اجرایی شدن این طرح بخش بسیار زیادی از مشکلات حوزه شهری سنندج مرتفع می شود.

۹۹۳۷/۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =