ولنگاری ضد فرهنگی در شان نظام جمهوری اسلامی نیست

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: ولنگاری ضد فرهنگی برخی از افراد در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در سومین شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری در سال جاری تاکید کرد: متأسفانه هم اینک برخی مراکز تفریحی و بوستان‌ها از لحاظ فرهنگی در وضعیت مناسبی به سر نمی‌برند.

وی افزود: مسئولان دستگاه‌های اجرایی و متولیان امور فرهنگی باید به منظور ایجاد فضای بانشاط و سالم به خصوص برای جوانان تلاش جدی کنند و نباید اجازه داد سهل‌انگاری‌های برخی افراد از بهبود وضعیت فرهنگی جامعه جلوگیری کند.

وی یادآور شد: بعضی مسائل حوزه فرهنگی به حدی رسیده است که مراجع از مسئولان فرهنگی کشور گله‌مندی دارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: با این حال نباید اجازه داد دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران از این وضع سوءاستفاده و بهره‌برداری سیاسی کنند.

وی گفت: ایجاد فضاهای پرنشاط و بدون گناه برای جوانان در اولویت برنامه‌های مسئولان دستگاه‌های اجرایی و متولیان امور فرهنگی قرار گیرد.

نکونام حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران را مهمترین دغدغه شهدا اعلام و تاکید کرد: در صورت غفلت از جهاد فرهنگی در جامعه، مسئولان و متولیان امور فرهنگی مدیون خون شهیدان خواهند شد.

وی افزود: استکبار جهانی امروز بدنبال ضربه زدن جدی به نظام جمهوری اسلامی ایران است که در همین راستا تفکر برخی افراد در خصوص حفظ کشور از طریق ولنگاری اشتباه محض است.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در خصوص مراحل نهایی تدوین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در این استان گفت: روند تهیه این کتاب باید در سال‌های مختلف برای متخصصان، صاحب‌نظران و مسئولان تشریح می‌شد.

اقبال عباسی تصریح کرد: قبل از چاپ کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری باید نسخه الکترونیکی آن در اختیار فعالان فرهنگی، اصحاب رسانه و دستگاه‌های مرتبط با موضوع قرار بگیرد تا نظرات، پیشنهادات و انتقادات احتمالی خود را ارائه کنند.

وی یادآور شد: در این صورت می‌توان کتابی جامع‌تر و کامل‌تر در خصوص تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری را تدوین و چاپ کرد.

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال و بختیاری نیز گفت: دانش‌بنیان کردن اقتصاد نیاز به فرهنگ‌سازی قوی دارد.

مجتبی بنیادیان دهکردی تاکید کرد: وابستگی اقتصاد جهان به اقتصاد دانش‌بنیان باعث شده است تا دیگر مانند گذشته اقتصاد به منابع ملی و سنتی وابستگی نداشته باشد.

وی اظهار داشت: در این راستا گروه‌های مخاطب در گفتمان‌سازی علم و فن‌آوری و اقتصاد دانش‌بنیان باید شناسایی و نهادهای مؤثر در این حوزه فعال شود.

رئیس حوزه هنری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: تدوین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در این استان پس از ۵ سال تلاش مستمر در ۲ جلد و یکهزار صفحه به پایان رسید.

حجت‌الله شیروانی تاکید کرد: برای چاپ این کتاب ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارت حوزه هنری در نظر گرفته شده است.

وی افزود: مجری کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری واحد فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان است.

شیروانی تصریح کرد: برای تدوین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری ۱۰۰ فعال مؤثر انقلاب در این استان مصاحبه کرده اند.

وی یادآور شد: روش پژوهش برای تدوین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی در چهارمحال و بختیاری به صورت کیفی با رویکرد توصیفی تحلیلی بوده است.

به گزارش ایرنا، مردم چهارمحال و بختیاری مبارزات ضد دیکتاتوری خود را از زمان قاجار، پهلوی اول و پهلوی دوم تا هنگام پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه داده اند.

۷۳۶۲/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =