افزون بر ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان بروجرد اختصاص داده شد

بروجرد - ایرنا - معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت: افزون بر ۵۹۰ میلیارد ریال اعتبار به شهرستان بروجرد اختصاص داده شد که نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، عبدالرحیم رحیمی عصر چهارشنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان در سالن همایش‌های فرمانداری بروجرد اظهار داشت: ۵۹۱ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال اعتبار برای شهرستان در نظر گرفته شده که اعتبارات از محل تملک دارایی، توازن و فروش نفت است که برای ۱۵۰ پروژه نیمه تمام، ۵۷ برنامه و ۲۷ فصل تعریف شده است.

وی اضافه کرد: برای فرودگاه بروجرد ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ادامه تملک در نظر گرفته شده و بعد از تملک زمین، فاز عملیایتی آن آغاز می‌شود.

فرماندار بروجرد با اشاره به اختصاص ۲۲۰ میلیارد ریال اعتبار در حوزه بحران افزود: ۸۰ میلیارد ریال برای بنیاد مسکن، ۸۰ میلیارد ریال برای راهداری و ۶۰ میلیارد ریال برای شهرداری در حوزه بحران در نظر گرفته شده که نیمی از اعتبارات در این بخش تخصیص داده شده است.

در ادامه رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان گفت: اعتبارات شهرستان بروجرد ۴۷.۲ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

احسان عارفیان اظهار داشت: بعد از ابلاغ بودجه به استان برنامه زمان بندی صورت می‌گیرد و میزان اعتبارات هر شهرستان مشخص می‌شود.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با اشاره به توزیع ناعادلانه اعتبارات افزود: این یک زخم کهنه است و از سال‌ها پیش این ظلم در توزیع اعتبارات صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در سنوات قبل برنامه ریزی صورت گرفته و عدد و رقمی را به عنوان بودجه برای شهرستان در نظر گرفتند و سطح توقع را تعریف کرده اند و این مشکل باید سال‌ها پیش حل و فصل می‌شد.

گودرزی پیگیری را یکی از ضروری‌ترین اقدامات برای پیشبرد برنامه‌ها برشمرد و گفت: با پیگیری‌های مستمر می‌توان برای حل مشکلات و اعتبارات اقداماتی انجام داد و بسیاری از پروژه‌ها با پیگیری انجام شده اند.

علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر عدالت محوری افزود: استان ما توسعه نیافته است و بودجه‌هایی برای پروژه‌ها و اقدامات لازم است و باید در توزیع اعتبارات عدالت محوری که یک موضوع مهم است مد نظر باشد.

وی اضافه کرد: در راستای اعتبارات مردم به ما گلایه می‌کنند و ما نیز گلایه داریم و عدم تخصیص مناسب اعتبارات سبب طولانی شدن پروژه‌هایی مانند پل شهدای دانش آموز می‌شود و در جایی نیز تنها ۵۰ درصد اعتبارات تخصیص داده می‌شود که این نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

بروجردی اظهار داشت: انتظار داریم نگاه مرکز استان به شهرستانها عدالت محور باشد تا بتوان با برنامه ریزی بسیاری از مشکلات را با اعتبارات حل کرد.

۷۱۹۰/۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =