۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۵۰
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83410555
۰ نفر

برچسب‌ها

کم کاری دستگاه‌های فرهنگی جفا به نیروی انتظامی است

بندرعباس- ایرنا- مجموعه آسیب‌های اجتماعی که ناجا بطور مستقیم با آن درگیر می باشد محصول کم کاری سایر دستگاه‌های فرهنگی بوده و این جفا به نیروی انتظامی است.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس عصر چهارشنبه در دیدار با فرمانده انتظامی استان و جمعی از معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی، اظهار داشت: بخش مهمی از کار پلیس پیشگیری از جرم است و در کنار آن کار فرهنگی هم انجام می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد عبادی زاده افزود: کسانی که همواره شعار می‌دهند که پلیس کار فرهنگی انجام دهد، باید به دستگاه‌هایی توصیه کنند که مسئولیت فرهنگی دارند.

وی تصریح کرد: اینکه دستگاه‌های فرهنگی کم کاری کنند و آسیب‌های آن به سمت پلیس کشیده شود جفا به نیروی انتظامی است.

وی مهمترین دغدغه مشترک همه دستگاه‌های اجرایی را آسیب‌های اجتماعی دانسته و گفت: اگر دستگاه‌های فرهنگی کار خود را درست انجام دهند حجم کار ناجا در این زمینه به شدت کاهش می‌یابد.

وی بیان داشت: بحث تمدن سازی مقام معظم رهبری، همان نگاهی است که در چشم انداز گام دوم انقلاب دارند و تاکید ایشان به آینده کشور در این مرحله است.

امام جمعه بندرعباس با اشاره به وجود معضلات و مشکلات اجتماعی در جامعه، تصریح کرد: اگر این مشکلات را به عنوان امور سلبی از زندگی مردم دور کنیم، یک گام خود را به تمدن مورد نظر رهبری نزدیک کرده‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده بیان داشت: از همه دستگاه‌های متولی فرهنگی استان تقاضا دارم که ما را در ایجاد موج مثبت که همان موج فرهنگی است کمک کنند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان تاکید کرد: نگاه موردی پلیس در خصوص ناهنجاری‌های اجتماعی، مکمل حرکت‌های فرهنگی است که دغدغه همه افراد متدین جامعه را کاهش می‌دهد.

هرمزگان از استان‌های امن کشور است

فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان نیز در این دیدار با اشاره به مشکلات موجود در استان از جمله قاچاق کالا و مواد مخدر، گفت: با وجود همه این مشکلات، طبق ارزیابی‌های وزارت کشور، طی چهار سال گذشته این استان از جمله استان‌های امن ایران بوده است.

سردار عزیزالله ملکی تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد اقتصاد کشور در بندر شهید رجایی رقم می‌خورد و متأسفانه در این چند سال بیشترین معضل در حوزه قاچاق در همین مبادی رسمی اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته در سال گذشته حدود ۹۶۵ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است.

سردار ملکی بیان داشت: امروز پس از ۲ سال زحمت در نیروی انتظامی و تصویب فرمانده معظم کل قوا و ابلاغ به ناجا و از طرفی مصوبه رئیس جمهوری، برای اولین بار پلیس در گمرک جمهوری اسلامی در بندر شهید رجایی مستقر شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان تصریح کرد: تأکیداتی که در تریبون نماز جمعه در حوزه حجاب و عفاف می‌شود بسیار سازنده و کار ساز است و ما هم به عنوان سربازان ولایت در کنار شما هستیم تا بتوانیم پاسخگوی مطالبات مقام معظم رهبری در این زمینه باشیم.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =