برنامه‌ریزی برای ماندگاری ۲۰ میلیون مسافر در خراسان شمالی نشده است

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: اینکه در نشست‌های مختلف عنوان می شود که استان در مسیر تردد سالیانه ۲۰ میلیون مسافر است اما اقدام خاصی برای ماندگاری این مسافران صورت نگرفته و این موضوع جای تامل دارد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی شجاعی روز چهارشنبه گفت: بزودی دکتر مونسان معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان سفر خواهند داشت و گفت: با حضور آقای مونسان در استان، ایده های شتاب بخشی به گردشگری را پیگیری می کنیم و سعی می کنیم.

وی با تاکید بر اهمیت بالای گردشگری در این استان اظهار داشت: از دکتر مونسان خواستم در سفر رییس جمهور و کاروان تدبیر و امید به این استان حضور نیابد تا در سفری جداگانه در جریان جزئیات حوزه گردشگری استان قرار گیرد.

شجاعی تصریح کرد: مسافران برای تردد از خراسان شمالی باید مساحت ۲۸۰ کیلومتری و پنج شهرستان را طی کنند که یکی از طرح ها باید این باشد که در مسیر جاده اصلی زمینه ماندگاری مسافر را فراهم آوریم.

وی خاطرنشان کرد: برای فراهم کردن ماندگاری مسافران زمین مورد نظر را در قالب ارائه طرح فراهم خواهیم کرد و سپس از سرمایه گذار برای سرمایه گذاری دعوت می کنیم.

خراسان شمالی در حدفاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است که دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوان است.

تاکنون ۶۴۲ اثر تاریخی، طبیعی و معنوی خراسان شمالی در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

۶۰۴۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =