۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۹
کد خبرنگار: 965
کد خبر: 83410505
۰ نفر

برچسب‌ها

افتخارآفرینان ورزش قم در مسابقات برون‌مرزی تجلیل شدند

قم - ایرنا - آیین تجلیل از افتخارآفرینان و مدال‌آوران ورزش قم از میادین بین‌المللی، آسیایی و جهانی سال ۹۷، عصر چهارشنبه با حضور مسئولان کشوری و استانی در سالن همایش‌های شرکت آبفای قم برگزار شد.

ساره عیسی پور، همسر شهید ابراهیم عشریه در این آیین گفت: ورزشکاران همچنان که پرچم مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزاز درمی‌آورند راه و رسم شهدا را فراموش نکنند.

وی، شهدا را سربازان جان‌برکف ملت ایران دانست و گفت: همه باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم و در میادین مختلف ادامه‌دهنده راه و نام آن‌ها باشیم.

شهید ابراهیم عشریه یکی از مربیان و اساتید تاکتیک فنون نظامی و فارغ‌التحصیل دانشگاه افسری امام حسین (ع) بود که برای در اختیار گذاشتن دانش نظامی‌اش به‌عنوان یک مستشار به سوریه رفت و در همین جبهه نیز به شهادت رسید. وی ۲۰ اسفند ۹۴ لباس مدافعان حرم را بر تن کرد و ۳۵ روز بعد در ۲۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۵ در منطقه العیس سوریه به شهادت رسید. پیکر مطهر این شهید پس از سه سال در هفته‌های گذشته به میهن اسلامی بازگردانده شد.

ورزشکارانی که در سال ۱۳۹۷ با درخشش در مسابقات کشوری و انتخابی به عضویت تیم‌های ملی ایران در مسابقات بین‌المللی، آسیایی و جهانی درآمده و به مدال‌ دست‌یافته بودند امروز مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آیین از قهرمانان رشته‌های کشتی فرنگی، والیبال نشسته، کاراته، فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولین، بسکتبال با ویلچر، پاراتکواندو، فوتبال و فوتسال ناشنوایان، فوتسال، رزمی، تنیس روی‌میز و کوهنوردی تجلیل و قدردانی شد.

تجلیل از ۱۴ داور قمی که به نمایندگی از داوران استان قم در رشته‌های کاراته، والیبال، تنیس روی‌میز، بدمینتون، سه‌گانه، بوکس، کشتی، شطرنج، دوومیدانی و کبدی در میادین برون‌مرزی قضاوت کرده‌اند نیز بخشی دیگر از این آیین بود.

همچنین از هفت تن از مربیان ورزش قم که در مسابقات آسیایی و جهانی سال گذشته مربیگری تیم‌های ملی ایران را برعهده داشتند، تجلیل شد، ضمن اینکه سه تن از پیشکسوتان ورزش قم که در سال‌های دور برای ورزش این استان در میدان‌های برون‌مرزی افتخارآفرینی کرده‌ بودند مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در این آیین از خانواده ۲ تن از شهدای مدافع حرم تجلیل شد.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =