۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۵
کد خبرنگار: 2588
کد خبر: 83410502
۰ نفر

برچسب‌ها

الحاق مرکز تحقیقات نجوم مراغه به دانشگاه تصویب شد

مراغه - ایرنا - رئیس دانشگاه مراغه از تصویب طرح الحاق مرکز تحقیقات نجوم اختر فیزیک مراغه به این دانشگاه خبر داد.

محمدعلی لطف‌اللهی یقین روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طرح الحاق مرکز تحقیقات نجوم اختر فیزیک مراغه را به دانشگاه مراغه با حفظ ردیف بودجه آن مرکز تصویب کرد و با حضور مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور پژوهشی وزارت علوم در مراغه اجرا شد.
وی ادامه داد: این تصمیم با هدف هم‌افزایی بیشتر، کاهش هزینه‌های اداری، مالی و پشتیبانی و مشارکت دیگر اعضای هیأت علمی دانشگاه مراغه در توسعه فعالیت‌های مرتبط با اختر فیزیک و نجوم گرفته شده است.
لطف‌اللهی اضافه کرد: با اجرای این طرح، شهرستان مراغه جایگاه تاریخی خود را به عنوان یکی از قطب‌های علمی کشور در حوزه نجوم و اختر شناسی بازخواهد یافت.
وی گفت: بر اساس مصوبه وزارت علوم، دانشگاه مراغه با در اختیار گذاشتن زیر ساخت‌ها، امکانات و توانمندی‌های این دانشگاه، اعضای محترم هیأت علمی و کارکنان آن مرکز تحقیقاتی را بیش، از پیش در اجرای مأموریت‌ها پشتیبانی خواهد کرد
وی افزود: این الحاق را به فال نیک گرفته و با همدلی و همراهی در راستای تحقق اهداف عالی نظام علم و فناوری نقشی مؤثر را ایفا خواهیم کرد.
حدود سه هزار و ۶۰۰ دانشجوی دختر و پسر در چهار رشته دکتری، ۲۶ رشته کارشناسی ارشد، ۱۸ رشته کارشناسی پیوسته، دو رشته کارشناسی ناپیوسته و یک رشته کاردانی در دانشگاه مراغه تحصیل می‌کنند.
این دانشگاه دارای چهار دانشکده علوم پایه، کشاورزی، علوم انسانی و فنی و مهندسی است.
دانشگاه مراغه از سال ۱۳۷۰ با عنوان آموزشکده کشاورزی کار خود را آغاز کرد و در سال ۹۱ به دانشگاه ارتقا یافته است.
شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است
۷۴۸۷/۳۰۷۷

برچسب‌ها