۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۱
کد خبرنگار: 837
کد خبر: 83410501
۰ نفر

برچسب‌ها

لاریجانی : آموزش در دانشگاه ها با اشتغال موجود تناسب ندارد

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که جریان آموزش در دانشگاه‌ها متناسب با اشتغال موجود در جامعه نیست، گفت: بخش خصوصی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای را به سمت تحرک و پویایی سوق می دهد.

به گزارش خانه ملت، علی لاریجانی روز چهارشنبه در دیدار رییس و مدیران سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان اینکه تولید کشور برای به حرکت در آمدن به تکیه گاه نیاز دارد، افزود: موتور حرکت تولید کشور، آموزش فنی و حرفه‌ای است.
لاریجانی با اشاره به اینکه جریان آموزش در دانشگاه‌ها متناسب با اشتغال موجود در جامعه نیست، افزود: در سال رونق تولید، آموزش فنی و حرفه ای می‌تواند به اقتصاد کشور و تحرک چرخ های توسعه کمک کند.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه تجهیزات آموزش فنی و حرفه‌ای در برخی مناطق قدیمی بوده و با آموزش‌های امروز تناسبی ندارد، ادامه داد: شِبه دولتی اداره کردن سازمان فنی و حرفه‌ای به صلاح نیست و این سازمان باید درآمدزا باشد.

وی با تاکید بر اینکه سند آموزش فنی و حرفه‌ای باید برای استان‌ها با لحاظ شرایط آنها تدوین شود، تصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه‌ای در استان‌های کمتر توسعه یافته، مردم را نجات داده و تاثیری حیاتی و تحول بخش بر اشتغال در این استان ها می گذارد و باید به این استان‌ها توجهی ویژه شود.

لاریجانی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید با کمک دانشگاه‌ها گسترش یابد، افزود: این سازمان باید با دانشگاه‌ها قرارداد منعقد و از ظرفیت کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های آنها استفاده کند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی که کشور با مشکلات اقتصادی مواجه است، باید ظرفیت‌های بخش‌های مختلف احصاء و از این ظرفیت‌ها برای رونق تولید در کشور استفاده شود.

رییس قوه مقننه با بیان اینکه بخش خصوصی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای را زنده می‌کند و به سوی تحرک و پویایی سوق می دهد، تصریح کرد: باید افرادی که توسط این سازمان تعلیم داده می‌شوند به بازار کار نزدیک و جذب آن شوند.

لاریجانی مهارت آموزی افراد در دوران خدمت سربازی و همچنین آموزش مهارت کار به زندانیان را ضروری بر شمرد و گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای باید درآمد خلق کند و برای این منظور از نگاه دولتی فاصله گرفته و نگرش توسعه‌ای پیدا کند.

رییس سازمان فنی و حرفه‌ای در ابتدای این نشست، گزارشی از نحوه اقدامات این سازمان برای افزایش اشتغال در کشور و همچنین کیفی‌سازی آموزش های این سازمان ارائه کرد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =