حماسه آفرینی های سپاهیان در عملیات مرصاد بازخوانی شد

مشهد- ایرنا- در آستانه سالروز عملیات افتخارآفرین مرصاد در سال ۱۳۶۷، حماسه آفرینی های رزمندگان سپاه و جنایات منافقین روز چهارشنبه در قالب نشستی با عنوان "کمینگاه خداوند" در مشهد بازخوانی شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی در این نشست گفت: عملیات مرصاد نبردی میان ارتش جمهوری اسلامی ایران و سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بود که در اواخر جنگ ایران و عراق در سال ۱۳۶۷ درگرفت.

سردار حسینعلی یوسف علی زاده افزود: این عملیات بعد از سه روز نبرد بی امان با پاکسازی منطقه اسلام آباد و کرند غرب از وجود منافقین که با حمایت ارتش بعث وارد خاک ایران شده بودند، به پیروزی رسید و بسیاری از نیروهای مهاجم که نام عملیات خود را "فروغ جاویدان" گذاشته بودند کشته شدند.

وی اظهار داشت: ایران اسلامی ۱۷ هزار شهید ترور دارد که بیش از ۱۰ هزار شهید توسط منافقین به شهادت رسیدند و بخش عمده ای از شهدای دفاع مقدس نیز شهیدان ترور هستند که منافقین با جاسوسی خود موجب شهادت آنان شدند.

وی گفت: منافقین با گذشت حدود ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی افشا شده اند و به عنوان دشمنان زخم خورده، متعهد به دشمنی با نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس خراسان رضوی افزود: همه کسانی که از جنایات منافقین مطلع هستند وظیفه دارند پرده از چهره خبیث آنان بردارند تا جنایات آنها در تاریخ گم نشود، هر چند عملکرد خیانت آمیزشان به گونه ای نبوده که به راحتی به فراموشی سپرده شود.

وی اظهار داشت: غفلت از ماموریت تبیین، آگاه سازی، بصیرت افزایی و هوشیاری های جامعه در زمینه عملکرد منافقین، پیامدهای جبران ناپذیر به دنبال دارد.

دبیر کل بنیاد هابیلیان نیز در این نشست گفت: ترورهای اوایل دوران انقلاب اسلامی و پیوستن به حزب بعث دو لکه ننگ در کارنامه سیاه منافقین به شمار می رود که اکنون نیز با ابزار های نوین و جنگ نرم، علیه نظام اسلامی به پا خاسته اند.

محمد جواد هاشمی نژاد افزود: منافقین با استفاده جعلی از برخی عناوین مانند دموکراسی و آزادی و با پشتوانه اروپا و آمریکا همچنان به دشمنی های خود علیه انقلاب اسلامی اهتمام دارند لذا باید برگزاری چنین نشست هایی ادامه یابد تا با شناساندن چهره واقعی منافقین به جوانان، افکار پلید دشمنان آشکار گردد.

عملیات مرصاد در پنجم مرداد سال ۱۳۶۷ به پیروزی نیروهای اسلام در منطقه غرب کشور انجامید.

۷۴۸۹/‏۶۰۵۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =