۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۲
کد خبرنگار: 2503
کد خبر: 83410462
۰ نفر
شرط اعزام دوومیدانی کاران به مسابقات قهرمانی جهان قطر

تهران- «هاشم صیامی» دبیر کل فدراسیون دوومیدانی گفت: دوو میدانی کارانی که در رقابت های قهرمانی کشور موفق به کسب ورودی مسابقات قهرمانی جهان 2019 قطر شوند، به این رقابت ها اعزام خواهند شد.

صیامی امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه بهترین ورزشکاران کشوری در این مسابقات دیدنی شرکت خواهند داشت اظهار داشت: تاکنون ۲۶۰ نفر برای شرکت مسابقه در ۲۲ ماده ثبت نام شده اند و به طور حتم رقابت های خوب و دیدنی را از بهترین های ایران را شاهد خواهیم بود.
مسابقات دوو میدانی قهرمانی کشور در بخش مردان فردا (پنجشنبه) در مجموعه ورزشی آفتاب تهران برگزار و جمعه شب به پایان می رسد.
وی استقبال هیات های استانی از این رقابت ها را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: مسابقات قهرمانی کشور مسابقه ویژه ای است که بیش از همه برای هیات های استانی و ورزشکاران به دلیل اینکه پیش درآمدی برای شرکت در رقابت های لیگ است، اهمیت فراوانی دارد.
صیامی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ملی پوشان دوو میدانی در این مسابقات شرکت خواهند داشت، اظهارداشت: به جز «احسان حدادی» که در کشور چین خود را برای شرکت در مسابقات لیگ الماس آماده می کند و همچنین «حسن تفتیان» که اردوی آماده سازی خود برای شرکت در مسابقات جهان را در فرانسه دنبال می کند، سایر ملی پوشان در این مسابقات شرکت خواهند کرد.
وی تاکید کرد: هدف اصلی فدراسیون از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور، شناسایی نخبه های جدید دوو میدانی است و تاکید می کنم کسانی که در این مسابقه موفق به کسب سهمیه ورودی مسابقات جهانی شوند، به قطر اعزام خواهند شد.

ملی پوش طلایی ایران: در رقابت های قهرمانی کشور شرکت خواهم کرد
«علی ثمری» دارنده مدال طلای پرتاب وزنه قهرمانی آسیا دراودیشای هند که در مسابقات دوو میدانی قهرمانی کشور شرکت دارد نیز درباره این مسابقات گفت: پس از تحمل یک سال و نیم و درد و مصدومیت این روزها وضعیت مناسبی دارم و در رقابت های قهرمانی کشور شرکت می کنم.
وی درباره اینکه چنانچه ورزشکاری موفق به کسب سهیمه ورودی مسابقات قهرمانی جهان شود به قطر اعزام خواهد شد، اظهار داشت: بسیار بعید می دانم ورزشکاری بتواند به این مهم دراین رقابت ها دست پیدا کند ازاین رو معتقدم موافقت با اعزام ورزشکاران به قطر کسب توجه بیشتر است.


به گفته وی، مسئولان فدراسیون مدت هاست که کار زیربنایی نکره و بر عملکرد دوومیدانی کاران کشور نظارتی ندارند. از طرفی کسب سهیمه ورودی مسابقات جهانی کار دشواری است که نیاز به تمرین و شرکت در مسابقات مختلف دارد.
ثمری در پاسخ به این سوال که چند ملی پوش در مسابقات قهرمانی کشور شرکت خواهند کرد، گفت: مگر ما تیم ملی داریم که ملی پوش داشته باشیم؟ آخرین فراخوان فدراسیون و دعوت از برترین ها برای شرکت در اردوی تیم ملی چه وقت بوده است؟ فدراسیون به جز یکی دو نفر بقیه را به حال خود رها کرده است و کاری به کارشان ندارد! پس اینکه انتظار داشته باشیم تمامی کسانی که روزی در تیم ملی بوده دراین مسابقات شرکت خواهند کرد، به طور کامل بیهوده است.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha