تخصیص ۲۰ درصد ارزش‌افزوده موجب شتاب توسعه ورزش کشور شد

قم – ایرنا- مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به اختصاص ۲۰ درصد ارزش‌افزوده به ورزش کشور گفت: اگر این مصوبه نبود، بسیاری از فعالیت‌های ورزشی متوقف می‌شد که این مصوبه توانست توسعه ورزش را در سال‌های اخیر شتاب دهد.

ایرج رحمانی، عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از افتخارآفرینان استان در مسابقات ورزشی سال ۱۳۹۷ در سالن همایش‌های شرکت اب و فاضلاب قم، اظهار داشت: با این مصوبه که با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی انجام شد، کمک بسیار زیادی به ورزش کشور صورت گرفت.

وی تاکید کرد: باوجود همه تحریم‌ها و فشارهای خارجی ۷۰۰ طرح ورزشی طی سال گذشته در کشور به بهره‌برداری رسید و تا پایان امسال نیز ۷۰۰ طرح در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان، با تاکید بر اینکه حمایت مسئولان موجب پیشرفت ورزش کشور در سطح جهانی شده است، ادامه داد: صاحبان اصلی ورزش، پیشکسوتان، مربیان و ورزشکاران هستند.

وی با اشاره به افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) در قم، افزود: این مجموعه ورزشی یکی از زیباترین مجموعه‌های ورزشی کشور می‌باشد که افتتاح این مجموعه نمونه‌ای از توسعه زیرساخت‌های ورزشی در استان‌های مختلف است.

مجموعه ورزشی پیامبر اعظم (ص) شامل سالن چندمنظوره با مساحت ۵ هزار مترمربع، سالن ورزش پهلوانی با بیش از ۱۳۰۰ مترمربع و استخر سرپوشیده با مساحت ۱۷۰۰ مترمربع است. عملیات احداث این مجموعه ورزشی اوایل خردادماه ۹۳ با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی آغاز شد و اوایل خردادماه امسال با حضور وزیر ورزش و جوانان به بهره‌برداری رسید.

ورزشکارانی که در سال ۱۳۹۷ با درخشش در مسابقات کشوری و انتخابی به عضویت تیم‌های ملی ایران در مسابقات بین‌المللی، آسیایی و جهانی درآمده و به مدال‌ دست‌یافته بودند امروز مورد تجلیل قرار گرفتند.

در این آیین از قهرمانان رشته‌های کشتی فرنگی، والیبال نشسته، کاراته، فوتبال هفت نفره جانبازان و معلولین، بسکتبال با ویلچر، پاراتکواندو، فوتبال و فوتسال ناشنوایان، فوتسال، رزمی، تنیس روی‌میز و کوهنوردی تجلیل و قدردانی شد.

تجلیل از ۱۴ داور قمی که به نمایندگی از داوران استان قم در رشته‌های کاراته، والیبال، تنیس روی‌میز، بدمینتون، سه‌گانه، بوکس، کشتی، شطرنج، دوومیدانی و کبدی در میادین برون‌مرزی قضاوت کرده‌اند نیز بخشی دیگر از این آیین بود.

همچنین از هفت تن از مربیان ورزش قم که در مسابقات آسیایی و جهانی سال گذشته مربیگری تیم‌های ملی ایران را برعهده داشتند، تجلیل شد، ضمن اینکه سه تن از پیشکسوتان ورزش قم که در سال‌های دور برای ورزش این استان در میدان‌های برون‌مرزی افتخارآفرینی کرده‌ بودند مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین در این آیین از خانواده ۲ تن از شهدای مدافع حرم تجلیل شد.

۷۴۰۴ / ۱۱۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =