۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 1458
کد خبر: 83410422
۰ نفر

برچسب‌ها

توسعه پایدار کلاله در گرو رونق بیشتر صنایع تبدیلی است

گنبدکاووس - ایرنا - استاندار گلستان با اشاره به ظرفیت بالای کلاله در تولید انواع محصولات کشاورزی گفت: رونق اقتصادی و توسعه پایدار این شهرستان و شرق گلستان در گرو راه اندازی صنایع تبدیلی و بهره وری حداکثری از این تولیدات است.

هادی حق شناس روز چهارشنبه در چهارمین جلسه شورای اداری کلاله تاکید کرد که این منطقه از کمبود صنایع تبدیلی رنج می برد و به همین دلیل بخش عمده محصولات خام فروشی می شود.

استاندار گلستان بر لزوم توسعه فعالیت های مرتبط با صنایع در شرق استان تاکید کرد و گفت: مطالعه ناحیه صنعتی دوم کلاله در حال انجام است و تا پایان سال به مرحله اجرا خواهد رسید.

حق شناس همچنین به احداث و تعمیر واحدهای مسکونی خسارت دیده کلاله در سیل فروردین ماه سالجاری اشاره کرد و گفت: بر اساس ارزیابی صورت گرفته ۹۰ درصد واحدهای خسارت دیده این شهرستان در حال احداث و یا تعمیر هستند.

وی افزود: برای تعمیر و احداث ۱۰ درصد باقی مانده نیز بنیاد مسکن مکلف شده زمینه لازم برای احداث و تعمیر واحدهای مسکونی تا پایان سالجاری فراهم نماید.

استاندار گلستان به فرو نشست زمین، ترک خوردگی و تخریب واحدهای مسکونی شهر فراغی این شهرستان بر اثر رانش اشاره کرد و گفت: ادارات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن موظف شدند با مطالعه مجدد و مکان یابی، نسبت به جانمایی و احداث واحدهای مسکونی این شهر اقدام کنند.

استاندار گلستان بر ضرورت حل مشکل سوختگیری هواپیماهای مسافربری فرودگاه کلاله، فرماندار این شهرستان را مکلف به همکاری بیشتر با شرکت پخش فرآورده های نفت، این منطقه کرد.

نماینده مردم مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: مردم این چهار با حدود ۴۰۰ روستا محرومیت‌ها و نیازهایی دارند که دستگاه‌های اجرایی باید بیش از همیشه به آنها توجه کنند.

شهرام کوسه غراوی همچنین به برخی مشکلات در گازرسانی روستاهای شرق استان اشاره کرد و خواستار حل این مشکلات از سوی دستگاه های متولی شد.

وی از تعطیلی پرواز فرودگاه کلاله گلایه کرد و خواستار تسریع در حل مسائل مرتبط با این فرودگاه شد.

فرماندار کلاله هم در این جلسه گفت: کلاله با بیش از ۶۸ هزار هکتار زمین کشاورزی بیشترین کشت و برداشت محصول مرغوب گندم گلستان را دارد.

علی اصغر بیانی اظهار داشت: در سال زراعی جاری کشاورزان این شهرستان بیش از ۵۷ هزار هکتار اراضی تحت کشت گندم افزون بر ۱۸۴ هزار تن گندم تولید کردند.

بیانی گفت: کلاله با داشتن آثار مذهبی، تاریخی و جاذبه‌های طبیعی در بخش گردشگری از ظرفیت خوبی در رونق گردشگری برخوردار است که تأمین زیرساخت‌ها و امکانات جذب گردشگر، می‌توانند موجب ایجاد فرصت های شغلی، سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی این منطقه شود.

استاندار گلستان همچنین در سفر به کلاله علاوه بر غبار روبی و عطرافشانی مزار شهدای گمنام و دیدار با خانواده شهید آسیابی، از کارخانه آرد، مزارع گوجه، محل اجرای برخی از پروژه‌ها و فرودگاه کلاله دیدن کرد.

کلاله با بیش از ۱۳۰ هزار جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =