۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۹
کد خبرنگار: 1331
کد خبر: 83410411
۰ نفر
سومین قهرمانی متوالی نونهالان ایرانی در تکواندو قهرمانی آسیا

تهران- ایرنا- در پایان سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا، تیم‌ملی تکواندوی کشورمان در مجموع دختران و پسران با کسب ۹ مدال طلا، ۲ نقره، ۵ برنز و ۱۴۸ امتیاز توانست برای سومین دوره متوالی قهرمانی قاره کهن را به نام خود ثبت کند.

سومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا با حضور ۲۳۳ تکواندوکار از روز گذشته (سه شنبه) یکم مرداد به میزبانی «امان» اردن آغاز و دقایقی پیش با تداوم قهرمانی مقتدرانه دختران و پسران کشورمان به پایان رسید.

در پایان این دوره از رقابت ها، تیم‌ملی تکواندو کشورمان در مجموع دختران و پسران با کسب ۹ مدال طلا، ۲ نقره، ۵ برنز و ۱۴۸ امتیاز توانست برای سومین دوره متوالی قهرمانی قاره کهن را به نام خود ثبت کرده و با شایستگی قهرمان آسیا شود.

کره جنوبی با ۴ مدال طلا، ۵ نقره، ۳ برنز و ۱۰۹ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و تایلند با ۴ طلا، ۴ نقره، ۳ برنز و ۹۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. چین تایپه و قزاقستان به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

در بخش پسران ملی‌پوشان با غیرت ایران با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره، ۳ برنز و ۷۸ امتیاز توانستند آقایی خود بر تکواندو آسیا را تداوم بخشیده و بر سکوی قهرمانی آسیا بایستند.کره جنوبی با ۳ مدال طلا، ۲ برنز و ۵۵ امتیاز عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و تیم تایلند با یک مدال طلا، ۳ نقره ،۲ برنز و ۴۴ امتیاز سوم شد. تیم‌های چین تایپه و قزاقستان به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

هدایت تیم نونهالان پسر برعهده مرتضی کریمی به عنوان سرمربی، یوسف جنگجو و جواد خاوری به عنوان مربیان است.

دختران شایسته کشورمان نیز توانستند برای سومین بار و با کسب ۵ مدال طلا، ۲ برنز و ۷۰ امتیاز عنوان قهرمانی آسیا را کسب کنند. تیم کره جنوبی با یک مدال طلا، ۵ نقره، یک برنز و۵۴ امتیاز نایب قهرمان شد و تایلند نیز با ۳ مدال طلا، یک نقره، یک برنز و ۴۸ امتیاز بر سکوی سومی ایستاد. تیم های قزاقستان و چین تایپه نیز به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

هدایت تیم دختران برعهده اعظم درستی به عنوان سرمربی، محبوبه محمدنژاد و راضیه آقاجان‌پور به عنوان مربیان است.

تیم ملی تکواندو نونهالان کشورمان با حمایت بانک صادرات ایران در این رقابت ها حضور پیدا کرد.

افتخارآفرینان تکواندو ساعت چهار و ۳۰ دقیقه بامداد روز جمعه چهار مرداد از طریق فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) وارد ایران می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =