نخستین همایش استارت‌آپ دانش‌آموزی استان اردبیل در خلخال شروع شد

اردبیل_ ایرنا _ نخستین همایش استارت‌آپ دانش‌آموزی استان اردبیل از روز چهارشنبه در خلخال شروع شد.

در آیین افتتاح این همایش، معاون پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۲۶ شرکت دانش‌بنیان در  استان فعالیت می‌کنند .

محمد تقی موسوی افزود: پارک علم و فناوری اردبیل جزو ۱۰ پارک برتر کشور و در بین بیش از ۱۴۵ واحد فناور فعال است و از سال ۹۴ تاکنون ۲۶ شرکت دانشبنیان با حمایت  مادی و معنوی این پارک  راه اندزی  و فعال شده‌اند.

وی با بیان اینکه این همایش هشتمین همایش علمی استارت‌آپ استان اردبیل از آغاز به کار پارک علم وفناوری این استان است، اظهار کرد: بزودی ۲ همایش استارت آپ در مرکز استان و شهرستان مشگین‌شهر برگزار می‌شود .

او گفت: هر چند در سال‌های اخیر در شناسایی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و معرفی محصولات برند کوتاهی شده، ولی برخی از شرکت‌های حاضر در پارک اردبیل به مرحله تجاریسازی رسیدند.

وی ضرورت حمایت مادی و معنوی از این شرکت‌ها را یادآور شد و افزود: هماکنون هشت شرکت دانشبنیان در این استان اقدام به تولید محصول با برندهای مختلف می‌کنند.

موسوی با اشاره به پرداخت تسهیلات برای کسب و کارهای فناورانه افزود: علاوه برپرداخت ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به صاحبان ایده‌ها و حمایتهای مشاورهای به صاحبان آن تسهیلات ۳۰۰ تا یک میلیارد ریالی با سود کم برای استارت‌آپ‌ها در نظر گرفته شده است.

معاون  پارک علم و فناوری استان اردبیل با بیان اینکه توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان با نگاه صادرات محور دنبال می‌شود، افزود: ۲۱ شرکت در این حوزه فعال هستند که در تولید محصولات صادرات محور فعالیت دارند.

موسوی از پشتیبانی مالی نخستین همایش استارت آپ دانش‌آموزی استان اردبیل به میزبانی خلخال خبر داد و گفت: در حال حاضر علاوه بر راه اندازی مرکز رشد اردبیل اقدام لازم برای اندازی این مرکز در شهرستان گرمی وخلخال اتجام شده است.

در این مراسم سخاوت بیرامی مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز گفت: فراخوان نخستین همایش استارت آپ دانش‌آموزی استان در خلخال در آبان ماه سال ۹۷ انجام و تا آخر مهلت تعیین شده ۲۰ اثر به دبیرخانه همایش ارسال شد.

او اظهار کرد: این همایش به مدت ۲ روز با حضور دانش آموزانی از مناطق مختلف استان اردبیل در مجتمع فرهنگی و هنری فرهنگ و  ارشاد اسلامی برگزار میشود.

۶۰۱۶/۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =