۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۴
کد خبرنگار: 1384
کد خبر: 83410390
۰ نفر
جشنواره فرهنگی و ورزشی  روستای کرشت پردیس برگزار شد
جشنوراه روستایی . پردیس

تهران- ایرنا- نخستین جشنواره فرهنگی، ورزشی، آیینی و بازیهای بومی و محلی در طرح خانواده فعال تابستانی با نوای خوش ساز و دهل و ترانه های محلی شیرازی در مدرسه امام حسین(ع) روستای کرشت در فاصله ۳ کیلومتری شهرستان پردیس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این جشنواره با رویکرد توسعه ورزش در روستاها با شعار خانواده فعال، تابستان جذاب و به میزبانی دهیاری این روستا در بخش های مختلف مانند مسابقه طناب کشی، گل کوچک، هندبال، فریزبی، مچ اندازی، تیر اندازی با تفنگ بادی، سنجش فشار و قند خون در فضایی شاد و نشاط بخش درمیان روستائیان و مسئولان حاضر برگزار شد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس در این مراسم اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره ایجاد نشاط جمعی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، غنی سازی اوقات فراغت در روستاهای شهرستان است.

محمد سیفی ضمن قدردانی از حضور هیات‌های ورزشی فعال شهرستان که با هدف تقویت و توسعه ورزش در روستاها در این جشنواره حضور داشتند، اظهار داشت: استعدادیابی، معرفی آیین و رسوم و بازیهای بومی و محلی، آشنایی جوانان روستایی با رشته های ورزشی، معرفی جاذبه های گردشگری و چشم اندازهای روستاهای شهرستان، توسعه و رونق صنعت گردشگری را بخشی از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.

وی افزود: برگزاری جشنواره های فرهنگی ورزشی در روستاها نشاط افزایی و نشاط عمومی را به همراه دارد و حفظ و احیاء میراث معنوی روستاها به همراه افزایش همدلی و همگرایی در بین روستاییان و توسعه ظرفیت بوم گردی را می توان از مزایای برگزاری این جشنواره ها دانست.

مهدی جعفر دهیار کرشت با اشاره به اهداف برگزاری این جشنوراه روستایی خاطرنشان کرد: افزایش همدلی و همیاری بین روستاییان و هیات‌های ورزشی و ادارات خدمات رسان فرهنگی اجتماعی و معرفی و شناسایی استعدادهای ورزش روستایی بخشی از اهداف برگزاری این جشنواره است.

گفتنی است، در پایان مراسم به نفرات برتر هدایای ورزشی و صنایع دستی بانوان کارآفرین شهرستان از سوی اداره ورزش و جوانان، هیات همگانی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهدا شد.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

تهرام/۹۴۴۱/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =