مسئول کمیته تحقیقات انتخابات 2016 آمریکا: ترامپ قصد برکناری مرا داشت

نیویورک- ایرنا- مسئول کمیته تحقیقات انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا در حالی که ترامپ بارها مدعی شده که هیچگاه ممانعتی برای اجرای عدالت نداشته است، گفت رئیس جمهوری آمریکا قصد برکناری مرا داشت.

رابرت مولر روز چهارشنبه در کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا حاضر شد تا به ابهامات متعددی که درباره ۲ سال تحقیق و گزارش دستکاری شده وی پاسخ دهد.

دو موضوع دخالت روسیه در انتخابات و همچنین دخالت ترامپ در روند قضائی و تحقیقاتی، محور سوالات نمایندگان متقاضی این نشست بودند تا شهادت مولر را رو در رو و بدون واسطه بشنوند.

مولر در این نشست تأیید کرد که ترامپ درخواست وی برای ادای توضیح را نادیده گرفته و به آنها پاسخی نداده است.

وی همچنین تأیید کرد در طول تحقیقات، ترامپ از طریق دان مک کان مسئول امور حقوقی کاخ سفید ملی خواستار برکناری وی شده بوده است.

دونالد ترامپ در شهریورماه ۱۳۹۷ در یک یادداشت توئیتری اعلام کرد مک گان  پس از پایان یافتن فرآیند انتخاب قاضی جدید دیوان عالی آمریکا از تیم حقوقی کاخ‌سفید جدا خواهد شد.

جدایی این وکیل ارشد که مسئولیت امور حقوقی کاخ‌سفید را بر عهده داشت پس از آن روی داد که رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند مک‌گان با تیم بازرس مولر همکاری گسترده کرده است.

مسئول کمیته تحقیقات انتخابات ۲۰۱۶ ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به این سوال که چرا ترامپ خواستار برکناری وی شده بوده است، گفت نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم.

مولر که در گزارش‌های خود تصریح کرده بود نتوانسته است به شواهدی دال بر دخالت روسیه در انتخابات برسد، اظهار کرد: من ترامپ را تبرئه نکرده‌ام.

وی درباره اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه مولر خواستار ریاست بر اف بی آی بوده است، گفت: این مساله مربوط به زمانی است که او هنوز کاندیدای ریاست جمهوری نشده بود.

مسئول کمیته تحقیقات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در واکنش به تلاش یکی از نمایندگان جمهوری خواه برای ارتباط دادن دوستی مولر با جیمز کومی رئیس پیشین اف بی آی که ترامپ او را برکنار کرد، به مساله تحقیقات، گفت: روابط شخصی در مسائل کاری وزارت دادگستری دخالت ندارد.

این نشست همچنان ادامه دارد و دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در تلاشند هر یک بر اساس سیاست‌های مخالفت و موافقت با ترامپ، از ادای شهادت بازرس مولر بهره برداری لازم را داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =