سرمربی دارت باشگاه سپاهان، مربی تیم ملی جوانان ایران شد

اصفهان-ایرنا- سرمربی تیم دارت صنعت فولاد و ورزش کارگری باشگاه فولاد مبارکه سپاهان به عنوان مربی تیم ملی جوانان ایران منصوب شد.

حمیدباقری مدیر روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بهناز قربانی، سرمربی تیم دارت صنعت فولاد و ورزش کارگری باشگاه فولادمبارکه سپاهان با دریافت حکمی از سوی کامبیز ایوب زاده، رئیس انجمن دارت کشور به عنوان مربی تیم‌ ملی جوانان ایران منصوب شد.

وی با بیان این که تیم دارت جوانان جمهوری اسلامی برای مسابقات جهانی مهرماه  خود را آماده می کنند،اظهار داشت: این مربی اصفهانی پیش از این سابقه فعالیت به عنوان مربی در تیم ملی جوانان دارت ایران را دارد.

وی تصریح کرد : این مربی از قهرمانان سابق دارت جمهوری اسلامی است که در مسابقات قهرمانی کشور در سال ۱۳۹۳ عنوان نخست دارت ایران از آن خود کرد.

باقری اضافه کرد : همچنین تیم دختران اصفهان با هدایت این مربی در مسابقات قهرمانی کشور جوانان سال ۹۷ در شاهرود به عنوان قهرمانی دست یافت.

ورزش دارت صدها سال قدمت دارد که در ابتدا در بین سربازان جهت غنی سازی اوقات فراغت آنها معمول بوده است .
از اوایل قرن بیستم میلادی انگلیسی ها به ورزش دارت بسیار علاقمند شدند و برای انجام این ورزش باشگاه ها و تیم های دارت را تاسیس کردند .
انجمن بین المللی دارت ( National Dart Association ) در سال ۱۹۲۴  تاسیس شد و از سال ۱۹۲۷ تا ۱۹۳۸ مسابقات سراسری لندن هر سال برگزارشد اما شروع جنگ جهانی دوم موجب شد این مسابقات تا سال ۱۹۴۷ تعطیل شد .
در سال ۱۹۶۵ ورزش دارت جهانی شد  و در سال ۱۹۷۶ فدراسیون جهانی دارت ( World Dart Federation ) با ۱۵ عضو تاسیس شد .
درحال حاضربیش از ۷۰ کشور از پنج قاره افریقا ، آسیا ، جنوب اقیانوسیه ، اروپا و امریکای شمالی و جنوبی عضو فدراسیون جهانی دارت هستند .
از ۳۰ شهریور ۱۳۸۳ ورزش دارت در ایران با هدف ترویج و گسترش آن در میان تمام اقشار جامعه زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان پایه گذاری گردید و در حال حاضر زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی می باشد.

انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران از سال ۱۳۸۵ عضو فدراسیون جهانی دارت شده است.

۸۱۱۴/۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =