سلطانی‌فر: ایران از ظرفیت های ورزشی خود برای کمک به عراق بهره می‌برد

تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در دیدار همتای عراقی خود تاکید کرد که ایران از ظرفیت های ورزشی‌اش برای رفع نیازهای کشور همسایه استفاده خواهد کرد.

«مسعود سلطانی فر» روز چهارشنبه در نشست مشترک با فدراسیون‌های ورزشی که با حضور همتای عراقی در آکادمی ملی المپیک برگزار شد، افزود: این نشست با توجه به فرصت یکساله تا بازی‌های المپیک ٢٠٢٠ توکیو برگزار می‌شود تا هماهنگی‌های لازم برای حضور موفق کاروان ایران فراهم شود.

وی درباره حضور احمدریاض وزیر جدید ورزش عراق که امروز وارد تهران شد، گفت: وی در این سفر از اماکن ورزشی تهران و اصفهان بازدید می‌کند و علاوه بر آن با توجه به ظرفیت‌های ٢ کشور که در گذشته تفاهم نامه‌ای به امضا رسیده است، تلاش داریم تا در مدت حضور ریاض در تهران زمینه‌های اجرای مفاد تفاهم نامه را تسریع کنیم.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: یکی از همکاری‌ها در بخش لوازم، تجهیزات ورزشی، ساخت و ساز اماکن‌های های ورزشی عراق است تا با استفاده از ظرفیت خود نیازهای کشور همسایه را برطرف کنیم.

سلطانی فر گفت: اکنون عملیات ساخت چند ورزشگاه توسط پیمانکاران ایران در عراق در دست اجراست تا شاهد توسعه اماکن ورزشی این کشور باشیم. توانمندی‌های خوبی بین تولیدکننده و تجهیزات ورزشی به لحاظ کمی و کیفی در ایران وجود دارد که تلاش داریم از این ظرفیت ها برای تامین نیازهای عراق استفاده کنیم.

وی به سفر معاون خود طی سال گذشته به عراق اشاره کرد و افزود: در آن سفر با همراهی روسای فدراسیون‌ها برای توسعه همکاری‌های ورزشی گام‌هایی برداشته شد.

وزیر ورزش ایران و عراق از شادی عبدالوند بانوی بسکتبالیست ایران در جام جهانی بسکتبال سه نفره در بخش مهارت های انفرادی و همچنین سیمین رضایی نخستین سرداور ایران در رشته تنیس روی میز که قرار است در المپیک توکیو قضاوت کند تقدیر به عمل آمد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =