۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۸
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83410315
۱ نفر
۲ نفر در دریاچه ارومیه غرق شدند

ارومیه – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: ۲ فرد سالمند به علت آشنانبودن به مهارت‌های شنا در دریاچه ارومیه غرق شدند.

باقر بهرامی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افراد، مرد ۶۲ ساله و بانوی ۶۵ ساله بودند که روز گذشته در محدوده کاظم داشی ارومیه غرق شده و جان خود را از دست دادند.

وی اضافه کرد: در سال جاری به علت افزایش آب دریاچه ارومیه، تعداد زیادی از شهروندان و گردشگران برای شنا به دریاچه ارومیه می روند که باید موارد ایمنی را به میزان زیادی رعایت کنند تا دچار حادثه نشوند.

وی بیان کرد: شنا کردن در نزدیکی‌های سواحل و خودداری از حضور در مناطق با عمق زیاد، شنا کردن به صورت دسته جمعی از جمله مواردی است که باید رعایت شود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی همچنین از جان باختن یک جوان ۱۸ ساله در سد بارون ماکو خبر داد و گفت: این سرباز ۱۸ ساله، حین گشت زنی به دنبال لیز خوردن پا به داخل آب افتاده و غرق شد.

سالانه دهها نفر در دریاچه های پشت سدها و رودخانه های آذربایجان‌غربی غرق می شوند که امسال غرق شدگان در دریاچه ارومیه نیز به آنها اضافه شده است.

طبق برخی اخبار تاکنون چهار نفر در دریاچه ارومیه غرق شده اند.

۸۱۳۷/‌۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =