۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83410311
۰ نفر
حماس: آزادی اسرای فلسطینی مهم ترین اولویت ماست

تهران – ایرنا – «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در گفت وگو با عربی ۲۴ تاکید کرد: آزادی اسرای فلسطینی با راه حل سیاسی یا اقدامات نظامی مهم ترین اولویت ماست.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری عربی ۲۴ ، قاسم در مصاحبه اختصاصی با این پایگاه خبری اعلام کرد که راهبرد فلسطین درباره پرونده اسرای زندانی در زندان های رژیم صهیونیستی همواره ثابت بوده است.
وی گفت: جنبش مقاومت و مردم فلسطین همیشه تلاش کرده اند تا با راهکارهای سیاسی و حتی نظامی به هدف خود یعنی آزادی اسرا دست یابند که تاکنون در مواردی موفق شدیم با رژیم صهیونیستی تبادل داشته باشیم.
قاسم افزود: صهیونیست ها نیز چندین مرتبه در خصوص اسرای خود در نزد جنبش مقاومت صحبت کرده اند اما برای آزادی آنان و تبادل اسرا تلاش نمی کنند.
در آخرین پرونده تبادل اسرا میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، "شالیط" نظامی صهیونیست با ۱۰۲۷ اسیر فلسطینی تبادل شدند.

این تبادل به "توافق احرار" (توافق آزادگان) سال ۲۰۱۱ مشهور شد که بعدها رژیم صهیونیستی مجدداً شماری از اسرای آزاد شده را بازداشت کرد.
رژیم صهیونیستی مدعی است که در جنگ سال ۲۰۱۴ غزه، چهار سرباز این رژیم توسط جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دستگیر و به اسارت گرفته شدند.
این رژیم پیش تر از مفقود شدن اجساد «گولدن و شاؤول» دو سرباز خود در نوار غزه طی جنگ ۲۰۱۴ این باریکه خبر داده بود؛ اما وزارت جنگ این رژیم سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که آنها گم شده و اسیر هستند.
رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شد، دو شهروند اسرائیلی یکی اتیوپی الاصل و دیگری عرب که سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ به شکل غیرقانونی وارد غزه شده بودند، ناپدید شدند.
حماس تاکید کرده است تا زمانی که رژیم صهیونیستی اسرای فلسطینی که در سال‌های اخیر پس از قرارداد تبادل اسرا در سال ۲۰۱۱ دوباره بازداشت شده را آزاد نکند، اطلاعاتی درباره سرنوشت این اسرا ارائه نخواهد کرد.
حماس مخالفتی با مذاکره غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی دراین زمینه ندارد ولی طرف مقابل باید پیش شرط و بهای اولیه مورد نظر ما را بپردازد و آن هم آزاد کردن کلیه آزادشدگان توافق آزادگان (توافق احراردر سال ۲۰۱۱) است که مجدداً توسط این رژیم به اسارت گرفته شده اند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =