۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83410287
۰ نفر

برچسب‌ها

ذخیره‌های بانک ژن محیط زیست بوشهر افزایش یافت

بوشهر-ایرنا- شمار و تنوع نمونه‌های بانک ژن اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در سه ماه نخست امسال نسبت به کل ذخایر بانک ژن استان در دوره‌های گذشته افزایش پیدا کرد.

مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان بوشهر روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: شمار و تنوع نمونه‌های بانک ژن در مدت یاد شده نسبت به ذخایر بانک ژن استان در دوره‌های گذشته در رده پرندگان (تنوع ۱۶۰ درصد- تعداد نمونه ۵۰ درصد)، رده پستاندارن (تنوع ۱۴.۲۸ درصد- تعداد نمونه ۹ درصد) و رده خزندگان (تنوع ۱۲۵ درصد - تعداد نمونه ۲۴۴ درصد) افزایش پیدا کرده است.

فرهاد قلی نژاد افزود: بانک ژن اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر برای جمع آوری نمونه‌های گونه‌های جانوری و گیاهی به منظور شناسایی تنوع زیستی در حال فعالیت است که با برنامه‌ریزی‌های لازم به شمار نمونه و تنوع ذخایر نمونه‌های بانک ژن استان افزوده شده است.

وی بیان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و تهیه تجهیزات به زودی رابطانی در شهرستان‌ها و مناطق تحت مدیریت آموزش می‌بینند، تا فعالیت‌های حوزه نمونه برداری این استان گسترش یابد.

بانک ژن یکی از مراکز مهم نگهداری نمونه‌های ژنتیکی برای شناخت دقیق گونه‌ها و تنوع زیستی محسوب می‌شود که با بررسی نمونه‌های ژنتیکی می‌تواند اطلاعات ارزشمندی را در خصوص گونه‌های زیستی برای شناسایی و حفاظت آن‌ها ارائه کند.

۷۲۱۲/‏‬ ۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =