۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۴
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83410271
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۹ هزار میلیارد ریال برای بازسازی مناطق سیل زده اختصاص یافت

اراک - ایرنا - معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ۸۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات و کمک های بلاعوض برای بازسازی و ساخت واحدهای آسیب دیده در مناطق سیل زده کشور تخصیص یافت.

به گزارش ایرنا، «عزیزالله مهدیان» روز چهارشنبه در نشست کارگروه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده استان مرکزی افزود: جاری شدن سیلاب فروردین امسال به ۱۶۸ هزار واحد مسکونی در ۲۱ استان کشور خسارت وارد کرد که ۷۴ هزار واحد از مجموع این واحدها احداثی و بقیه تعمیری هستند.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت و ۲۹ هزار میلیارد ریال کمک بلاعوض برای بازسازی و ساخت واحدهای خسارت دیده در مناطق سیل زده کشور اختصاص یافته است.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بیشترین خسارت در سیلاب بهار امسال به واحدهای مسکونی استان های لرستان، خوزستان، گلستان، مازندران، خراسان شمالی، همدان و مرکزی وارد شده است.

مهدیان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده بازسازی واحدهای تعمیراتی تا پایان مرداد ماه و احداثی تا پایان سال جاری انجام می شود.

وی ادامه داد: واحدهای فرسوده در روستاهای استان مرکزی از جمله فرسوده ترین و آسیب پذیرترین واحدهای روستایی در کشور است که در صورت بارش بارندگی های شدید احتمال بروز خسارت در این واحدها وجود دارد.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: حدود پنج هزار و ۲۰۰ واحد روستایی و شهری استان مرکزی از جمله واحدهای احداثی هستند که منابع بازسازی این واحدها تامین و بازسازی انها آغاز شده است.

مهدیان افزود: اقدامات انجام شده در استان مرکزی بر اساس سهمیه اولیه مناسب بوده و فعالیت های بازسازی به خوبی انجام شده است و تسهیلات بخش دوم که به تازگی به تصویب دولت رسیده، به میزان واحدهای خسارت دیده به استان تخصیص می یابد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود استان مرکزی از جمله استان های نخست در زمینه ساخت و بازسازی واحدهای مسکونی خسارت دیده در سیلاب اخیر باشد.

معاون امور بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پرداخت تسهیلات و کمک های بلاعوض به واحدهای روستایی خسارت دیده در سیلاب اخیر را ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: یک هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت برای بازسازی و تعمیر واحدهای روستایی به استان مرکزی اختصاص یافته است.

۱۹۵۵/‏۳۰۷۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =