۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۱
کد خبرنگار: 1360
کد خبر: 83410251
۰ نفر

برچسب‌ها

رفع موانع تولید و حمایت از تولیدکنندگان اولویت مهم ماست

اصفهان- ایرنا - استاندار اصفهان گفت: مساله مهمی که باید در عرصه تولید و صنعت مد نظر قرار گیرد این است که ما در حال جنگ اقتصادی هستیم و رفع موانع تولید و حمایت از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی اولویت مهم ماست.

عباس رضایی روز چهارشنبه در دیدار با تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی شهرک صنعتی بزرگ اصفهان در علویجه، اظهارداشت: اکنون نیازمند قوانین و مقررات جنگی هستیم که متأسفانه تا حدودی بعضی از سازمان‌ها و نهادهای متولی صنعتی و اقتصادی آن را انجام ندادند، هر چند در سطح کلان کشور و سران قوا جلساتی برای رفع موانع تولید برگزار می‌شود، ولی دستگاه‌های متولی همچون بانک‌ها ضوابط و مقرراتی جدیدی باید برای رفع موانع تولید فراهم آورند.

وی با تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه به تولیدکنندگان یادآور شد: توسعه صنعت امری ضروری و مهم است ولی آنچه در این توسعه باید مد نظر قرار گیرد آمایش سرزمینی و مطالعات تخصصی است.

به گفته وی خیلی از فعالان اقتصادی درخواست زمین‌هایی با هکتارهای بالا می‌کنند ولی در بررسی‌های انجام شده در می‌یابیم که این مقدار زمین برای اختصاص دادن به واحد صنعتی آن‌ها بسیار زیاد است، زمین گرفتن زیاد برای صنایع یک آفت است زیرا هزینه‌های جاری آن صنایع را افزایش می دهد.

استاندار اصفهان تصریح کرد:  پیگیر حل مشکلات و انعکاس این موارد به مقامات کشوری هستم به همین دلیل است که در هفته گذشته رئیس کل بانک مرکزی را به اصفهان آوردم و از نزدیک ایشان را در جریان مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و اقتصادی قرار دادم.

رضایی یادآور شد : در این جلسه که با حضور ایشان برگزار شد ۲۶ نفر به نمایندگی از گروه‌های مختلف تولیدی و اقتصادی مشکلات استان را بیان کردند که خوشبختانه بخش اعظمی از آنها رفع شد و قرار است تا هفته آینده وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان  برای بررسی مشکلات و رفع آنان سفر کند.

وی ادامه داد : آنچه که مسلم است این که بانک‌ها باید حمایت بیشتری از صنایع و تولیدکنندگان اقتصادی داشته باشند ولی فعالان اقتصادی این نکته را باید در نظر داشته باشند که دیگر نمی‌توانند آن مقدار ارزی را که می‌خواهند از بانک‌ها دریافت کنند، باید بپذیرند دیگر قیمت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومان نیست و تصمیم بر این است که جز ارز عمومی و ارزهایی که به مباحث کلیدی اختصاص می‌یابد، بقیه ارزهای نیمایی به زودی برداشته خواهد شد.

استاندار اصفهان تاکید کرد: اینکه بعضی از صاحبان صنایع عنوان می‌کنند که فعالیت اقتصادی در سایر استان‌ها به غیر از اصفهان مطلوب‌تر و راحت‌تر است یک امر اشتباه است ما طبق بررسی ها دریافتیم فعالیت اقتصادی در سایر استان‌ها همچون اصفهان است.

رضایی در جمع خبرنگاران هم گفت : فراهم کردن بسته های حمایتی نظیر مالیاتی، تامین اجتماعی در راستای رونق تولید در استان است که انجام می دهیم.

وی اعتبارات بانکی ، کمبود اعتبارات در گردش  و محیط زیست را از جمله مشکلات فراروی شهرکهای صنعتی برشمرد و بیان کرد :اگر محیط زیست  پافشاری می کند به خاطر این است مردم در سلامت باشند زیرا این مهم در راستای رونق تولید صورت می گیرد.

وی یادآور شد : ما با بعضی از تولیدکنندگان که بتوانند سلامت مردم را تامین کنند یا به مخاطره نیندازند کار می کنیم. 

م / س ۶۰۲۶

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =