نان خشکی ۴ میلیارد تومان در قائمشهر به سرقت برد

ساری- ایرنا -فرمانده انتظامی استان مازندران از کشف سرقت ۴۰ میلیارد ریالی توسط مادر و فرزندی که با خرید نان خشک اقدام به سرقت منازل شهروندان در قائمشهر می‌کردند، خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس مازندران، سردار سید محمود میرفیضی افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی از منازلی در شهرستان قائم شهر، موضوع در دستور کار انتظامی آن شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران توضیح داد: در اجرای این ماموریت کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی‌های همه جانبه سارقان را شناسایی کردند.

سردار میرفیضی تصریح کرد: متهم که زنی ۵۰ ساله و اهل یکی از استان‌های جنوب غربی کشور است با همدستی پسر ۳۳ ساله خود به بهانه خرید نان خشک و فروش اقلام خرد به در منازل شهروندان مراجعه کرده و با شناسایی افراد دارای تمکن بالا در فرصتی مناسب اقدام به سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی از منزل آنان می‌کرد.

این مقام انتظامی مازندران گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم و فرزند وی که حدوداً پنج ماه در این شهرستان سکونت داشتند در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی بیان داشت: در بررسی حساب‌های بانکی متهمان که هرکدام دارای چندین فقره سابقه کیفری نیز هستند ۴ میلیارد ریال وجه نقد که از طریق فروش طلاجات به دست آورده بودند، کشف شد.

وی افزود: متهمان در بازجویی‌های به عمل آمده تاکنون به ۶ فقره سرقت منزل، سرقت طلاجات و اشیاء قیمتی شهروندان اعتراف کردند که با بررسی‌های به عمل آمده این افراد بیش از ۴۰ میلیارد ریال از اموال مالباختگان را به سرقت برده‌اند که تلاش برای کشف اموال سرقتی ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، به شهروندان توصیه کرد از اعتماد به افرادی که تحت هر عنوانی به درب منزل آنان مراجعه می‌کنند خودداری کرده و حتماً منزل و محل کسب خود را به سیستم‌های امنیتی و هشدار دهنده مجهز کنند.

/ /۱۸۹۹/۶۹۹۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =