۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۱
کد خبرنگار: 768
کد خبر: 83410249
۰ نفر

برچسب‌ها

روند بکار گیری اتباع خارجی در صنوف مختلف قانونمند شود

قم – ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بر لزوم قانون‌مندی روند بکار گیری اتباع خارجی در صنوف مختلف تاکید کرد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری قم، محمدرضا گروسی در جلسه طرح کنترل و ساماندهی اتباع خارجی غیرمجاز، در سالن جلسات امام حسن (ع) استانداری قم طی سخنانی پیرامون حوزه اتباع خارجی، اظهار کرد:‌ توجه به ابعاد امنیتی و اجتماعی اتباع خارجی به‌ویژه اتباع خارجی غیرمجاز اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی حضور غیرقانونی اتباع خارجی غیرمجاز را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد:‌ برخوردهای سلبی جوابگوی حل این معضل نبوده و باید راهکاری مناسب در این زمینه اندیشیده شود.

گروسی برگزاری منظم جلسات مرتبط با امور اتباع خارجی را ضروری دانست و افزود: ادارات، سازمان‌ها و نهادهایی که در ارتباط با امور اتباع خارجی فعالیت دارند، در جلسات حاضر و گزارش اقدام‌ها و فعالیت حوزه ذیربط را بیان کنند تا گزارشی جامع از موضوع به استاندار ارائه شود.

وی همچنین به اشتغال اتباع خارجی در برخی صنوف و شرکت‌های طرف قرارداد سازمان‌ها اشاره و کرد و گفت: باید به‌صورت نمونه یک صنف مشخص شود تا به‌صورت گام‌به‌گام برای قانون‌مند کردن فعالیت و اشتغال اتباع خارجی اقدام شود.

برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی در دانشگاه‌های استان

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم همچنین برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و نظریه‌پردازی در دانشگاه‌های استان را مورد تاکید قرار داد.

گروسی در جلسه کمیسیون دانشجویی و در جمع مسئولان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان، طی سخنانی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی را مراکز اصلی تولید فکر و اندیشه و تربیت‌کننده نیروهای متعهد و متخصص و زمینه‌ساز تحقق تمدن درخشان توصیف کرد.

وی بر برنامه‌ریزی به‌منظور برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و نقد و نظریه‌پردازی در دانشگاه‌ها تاکید و بیان داشت: میدان دادن منطقی به دانشجو و بسترسازی برای آزاداندیشی و آزادفکری و انتقاد سازنده توسط دانشجویان زمینه‌ساز پویایی و خلاقیت خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده جهت برگزاری اردوی های جهادی و راهیان نور، فرهنگ ایثار و شهادت را از مولفه های مهم هویت و حیات اجتماعی و سیاسی ایرانیان دانست و افزود: حفظ هویت ایران وابسته به پایبندی و احترام به این ارزش است؛ لذا آشنایی دانشجویان با فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش‌های دفاع مقدس یک ضرورت بوده و لازم است مسئولان دانشگاه‌ها در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

استفاده از سامانه‌های هوشمند نظارتی جهت ارتقاء امنیت و رفاه عمومی

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم همچنین بر استفاده از سامانه‌های هوشمند نظارتی جهت ارتقا امنیت و رفاه عمومی تاکید کرد.

گروسی در کمیته فنی استقرار سامانه‌های هوشمند نظارتی با اشاره به اهمیت استقرار سامانه‌های پایش تصویری در استان، اظهار کرد:‌ خوشبختانه قم در سطح کشور از وضعیت قابل قبولی در این حوزه برخوردار است، که البته توسعه این دستگاه‌ها در دستور کار مسئولان می‌باشد.

وی کاربردهای سامانه‌های هوشمند نظارتی را موردتوجه قرار داد و اضافه کرد:‌ در کنار مسائلی چون حمل‌ونقل و انضباط شهری، می‌توان از این سامانه‌ها جهت ارتقاء امنیت و رفاه عمومی بهره‌مند شد.

گروسی همچنین با تاکید بر انتخابات پیش رو در سال جاری، خاطرنشان کرد:‌ هماهنگی بین دستگاه‌ها، اصلی مهم در باشکوه برگزار شدن انتخابات است که باید با ایجاد آرامش و امنیت در جامعه فضای امن برای برگزاری انتخابات را ایجاد کنیم.

انتخابات مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

۱۱۷۵ /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =