اهالی خور و بیابانک کارهای تعزیراتی را در نایین انجام می دهند

اصفهان- ایرنا- فرماندار خور و بیابانک گفت: این شهرستان اداره تعزیرات حکومتی ندارد و متقاضیان برای رسیدگی به پرونده های مربوط باید مسافت ۲۵۰ کیلومتری تا شهرستان نایین را طی کنند.

عباس بلانیان روز چهارشنبه در جلسه کمیسیون قاچاق کالا و ارز این شهرستان افزود: مستقر نبودن اداره مستقل تعزیرات حکومتی در این شهرستان مشکلاتی در روند فعالیت ستاد تنظیم قیمت کالاها در بازار ایجاد کرده است.

وی اظهارداشت: مکان مشخصی برای ایجاد این اداره تعیین شده و فرمانداری آماده همکاری برای راه اندازی آن است.

فرماندار خور و بیابانک ادامه داد: قیمت بازار، مسکن، زمین، میوه، لوازم خانگی در این شهرستان از سال های گذشته با برخی از شهرستانها بیشتر شده است.

بلانیان از افزایش قیمت نصب و فروش اتصالات گازکشی از سوی عاملان در شهرستان انتقاد کرد و افزود: متاسفانه گران فروشی در این حوزه به عنوان دغدغه مردم تبدیل شد و از اداره صنصت، معدن و تجارت شهرستان خواسته ایم ظرف ۲ هفته این مشکل را حل کند و با متخلفان برخورد قانونی شود.

فرماندار شهرستان خور و بیابانک بر لزوم راه‌اندازی این اداره با توجه به شرایط خاص شهرستان، تاکید کرد.

وی با اشاره به برخود جدی با متخلفان وگرانفروشان کالا در شهرستان گفت: تشکیل گروههای بازرسی و نظارتی مستمر بر اصناف و درج قیمت بر روی کالاها ضرورت دارد.

بلانیان با بیان این که از ابتدای نخست امسال ۷۰ تن شکر در شهرستان توزیع شد افزود: باید مراقب بود کالاهایی که برای کنترل قیمت ها در بازار توزیع می شود  مورد سوء استفاده افراد فرصت طلب قرار نگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در چهار ماه نخست امسال افزون بر ۱۴ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال کالای قاچاق از نوع پوشاک و قطعات یدکی خودرو توسط ماموران ایست و بازرسی شهید رشیدی در این شهرستان کشف و ضبط شده است.

شهرستان خور و بیابانک با ۱۲ هزار کیلومتر وسعت و ۲۰ هزار نفر جمعیت در ۴۲۰ کیلومتری شرق مرکز اصفهان واقع است.

۹۸۶۰  /۶۰۲۶/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =