هدف اصلی «مثبت چهل»،‌ وسوسه کردن مخاطب است

تهران- ایرنا- تهیه‌کننده برنامه «مثبت چهل» گفت: هدف از تولید این برنامه فقط مرور خاطرات قدیمی نیست بلکه «مثبت چهل» آمده است تا از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است، قرار است در این برنامه مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوای روزگار قدیم را تجربه کند.

افسانه مهربانی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا عنوان کرد: هدف از ساخت برنامه ای چون مثبت چهل فقط مرور نوستالژی ها نیست، این برنامه روی آنتن نیامده است تا فقط از نوستالژی بگوید و خاطرات قدیمی را مرور کند.

این تهیه کننده تلویزیون ادامه داد: مثبت چهل با این هدف تولید شده است که در کنار مرور خاطرات قدیمی از اخلاقیاتی بگوید که در جامعه امروز رنگ باخته است برای مثال چهل سال پیش همسایه نزدیک تر از اقوام بود، حالا چه شده است که امروز همسایه، همسایه را نمی شناسد؟.

مهربانی در ادامه افزود: این برنامه می خواهد بگوید جای چه چیزهایی امروز در زندگی ها خالی است. قصد ما از مرور نوستالژی ها یادآوری جای خالی ها است. سعی داریم در مثبت چهل مخاطب را وسوسه کنیم تا دوباره حال و هوا و صمیمیت بین مردم قدیم را تجربه کند. از بازی های قدیمی گرفته تا دور هم جمع شدن های خانوادگی.

تهیه کننده برنامه مثبت چهل اظهار داشت این مجموعه بهانه‌ای شد برای اینکه اولین باشگاه برای گروه‌های مختلف سنی که شامل افراد بالای ۴۰ سال است تشکیل شود تا به طور گسترده از سراسر کشور هر کس که تمایل دارد، در آن عضو شود و از آن به عنوان پلی برای پیوند با گذشته و خاطرات خود بهره ببرد.در این برنامه گروهی با نام «چلسی» داریم که به ۴۰ سال نرسیده اند و به زودی مثبت ۴۰ خواهند شد. گروه دیگر «چلچله» نام دارد که در ابتدای انقلاب ۴۰ سال داشتند و اکنون ۸۰ سال دارند و همچنین گروه «مثبت چلچله» که امروز بیش از ۸۰ سال دارند.

وی با تاکید بر اینکه با گذشت زمان برنامه مثبت چهل پربارتر خواهد شد عنوان کرد: ما در حال حاضر آیتم ها و بخش های مختلفی در مثبت چهل داریم. «بازی ها» یکی از همین بخش ها است که اختصاص دارد به بازی های قدیمی، برای مثال مجریان ما به پارک می روند و مانند قدیم ها وسطی بازی می کنند. «انیمیشن ها» دیگر بخش این برنام هاست که روی آنتن می بریم. در این قسمت یادی می کنیم از سرگرمی هایی که چهل سال پیش در میان مردم ایران رواج داشت. «گزارش های مردمی» یکی دیگر بخش های این برنامه است که در این قسمت نیز با برخی افراد صحبت شده و از آنها گزارش تهیه می شود..

او با اشاره به اینکه مخاطبان نیز در تولید این برنامه سهمی دارند گفت: «خاطرات مردمی» یکی از بخش های مهیج مثبت چهل است که باعث ارتباط دو سویه برنامه با مخاطبانش می شود. دراین بخش مردم می توانند خاطرات خود از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند. تیم مثبت چهل سعی دارد در این بخش به هیچ وجه دچار تهران زدگی نشود به همین خاطر از همه مردم ایران خواستیم تا خاطراتشان از ایران قدیم را برای ما ارسال کنند.

مهربانی تصریح کرد: یکی از جذاب ترین بخش های این مجموعه قصه گویی است که با جمله معروف «یادش بخیر بچگی ها» آغاز می شود. در این بخش مخاطب دلش پر می کشد به گذشته و با آن خاطرات سرگرم می شود. تاکنون دو قسمت از این برنامه روی آنتن رفته است. این برنامه در ۲۶ قسمت ضبط می‌شود و پنج شنبه شب‌ها که خانواده‌ها بیشتر در کنار هم حضور دارند؛ ساعت ۲۱ از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود. باید گفت که یکی از شاخصه های اصلی این برنامه سادگی آن است. در مثبت چهل خبری از دکورهای سنگین و گران قیمت نیست. ضبط برنامه در استودیویی بسیار ساده صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =