۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۰۶
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83410210
۰ نفر
ورود تعاون روستایی البرز به فضای استارت آپی

کرج - ایرنا - تعاون روستایی البرز برای تحول در فضای کسب و کار کشاورزی به آموزش های استارت آپی ورود کرد.

به گزارش ایرنا، امروزه دستیابی به فنون و دانش کسب و کار نوین و گذر از روش‌های سنتی مستلزم فراگیری آموزش‌ها و حرکت منطبق با شرایط روز است که در این بین بخش کشاورزی و تعاونی‌های روستایی با توجه به ظرفیت‌های فراوان خود می‌توانند تحول ساز و رونق بخش بازار تولید و اشتغال باشند.

به همین منظور اداره کل تعاون روستایی استان البرز روز چهارشنبه با برگزاری برنامه آموزشی در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) واقع در منطقه مشکین دشت فردیس به شبکه فعالیت های استارت آپی ورود کرد.

این دوره آموزشی ایجاد استارتاپ در حوزه کسب و کار کشاورزی به ویژه خرید و فروش محصولات کشاورزی برای مدیران عامل تشکل های تحت پوشش تعاون روستایی استان البرز اجرا شد.

سید محسن موسوی، مدیر تعاون روستایی استان البرز گفت: این استان دارای ظرفیت بسیار بالایی در بخش کشاورزی است به طوریکه البرز با نیم درصد سطح زیر کشت کشور، بیش از ۲درصد تولید محصولات کشاورزی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: شبکه تعاونی روستایی و اتحادیه های استانی نقش بسزایی در زنجیره تولید وعرضه محصولات کشاورزی را به خود اختصاص داده‌اند.

موسوی اظهار داشت: تعاون روستایی استان البرز دارای ۸۵ تشکل و بالغ بر ۳۰ هزار بهره دار است که می‌بایستی از کسب و کار و ارائه خدمات سنتی به کسب و کار مدرن ودانش بنیان حرکت کنند.

عباس علی آبادی، عضو هیات مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در این دوره آموزشی با اشاره به اینکه مفهوم استارت آپ یعنی شتاب دهنده و نگاه به ایجاد این استارت آپ ها در سازمان ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت و نقش موثر استارت آپ ها به عنوان حوزه‌های نوین تجارت و بازار، بر لزوم حمایت از کسب و کارهای نوپا که درصدد کار آفرینی در بخش کشاورزی کشور بویژه عرضه محصولات کشاورزی به مردم هستند تاکید کرد.

شبکه استارت آپی تعاون روستایی البرز در پایان دوره آموزشی به عنوان نمونه کشوری معرفی شد.

۶۱۵۶/‏‬ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =