۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 1100
کد خبر: 83410203
۰ نفر

برچسب‌ها

تدارک فارس برای بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه

شیراز-ایرنا- شورای فرهنگ عمومی استان فارس وظایف دستگاه‌های مختلف به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه در سراسر کشور را مشخص کرد.

۴۰ سال پیش در چنین روزهایی نخستین آیین نمازجمعه در ایران اسلامی اقامه شد.

بر اساس مصوبه جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی استان، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران از خانواده ائمه جمعه شهید و شهدای ستاد نماز جمعه تجلیل بعمل می‌آورد.
اطلاع رسانی به رده‌های نیروی مقاومت بسیج به خصوص پایگاه‌های بسیج جهت حضور پررنگ و مشارکت اعضا در برپایی هر چه باشکوه‌تر نماز جمعه چهارم مرداد، انجام اقدامات ترویجی و فرهنگ ساز و مشارکت در برگزاری فراخوان عکس شکوه جمعه از مسئولیت‌هایی است که بر عهده سپاه فجر استان قرار دارد.
سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز در برگزاری فراخوان عکس شکوه جمعه و انجام اقدامات ترویجی و فرهنگ ساز پیرامون بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه مشارکت خواهد کرد.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان‌، شهرداری شیراز نسبت به تبلیغات و فضاسازی شهری برای بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه و مشارکت در برگزاری فراخوان عکس شکوه جمعه اقدام می‌کند.
کانون فرهنگی و هنری مساجد استان نیز نسبت به اطلاع رسانی این مناسبت به کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد زمینه‌سازی حضور اعضای کانون‌ها در مراسم نماز جمعه چهارم مرداد و مشارکت در برگزاری فراخوان عکس شکوه جمعه اقدام می‌کند.
الزام دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی جهت برپایی میز خدمت در مصلای نماز جمعه در روز چهارم مرداد و الزام دستگاه‌ها و نهادهای استانی جهت مشارکت و مساعدت در برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه از دیگر اقداماتی است که از سوی شورای فرهنگ عمومی استان بر اجرای آن تأکید شده است.
سازمان اوقاف و امور خیریه نیز فرهنگ سازی و اطلاع رسانی درباره بزرگداشت چهلمین سال برپایی نماز جمعه را با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان انجام می‌دهد.
تشکیل میز سلامت در مصلی‌های نماز جمعه از دیگر اقداماتی است که از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز صورت می‌گیرد.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز نسبت به برپایی نمایشگاه کتاب در فضای مصلی در روز چهارم مرداد ماه اقدام می‌کند.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه استان با همکاری نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان با برنامه‌ریزی مناسب زیرساخت‌ها و سخت افزارهای مصلی جمعه در شهر سومین حرم اهل بیت (ع) فراهم می‌کند.
همچنین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه‌، ستاد نماز جمعه‌، دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان با مسئولیت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نسبت به تدوین برنامه راهبردی به منظور اقامه هرچه باشکوه‌تر نماز جمعه در استان اقدام می‌کنند.
بر اساس مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان فارس، ستاد نماز جمعه با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه و مرکز رسیدگی به امور مساجد فارس در خصوص احیای نقش‌های اصلی مسجد شهدا تصمیم سازی کرده و نتیجه را به دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان اعلام می‌کند.
ستاد نمازجمعه همچنین با همکاری تولیت آستان مقدس احمدی و محمدی (ع) زیرساخت برودتی و حرارتی و سیستم صوتی رواق امام خمینی (ره) را به روز رسانی می‌کند.
۹۲۵۴ / ۲۰۲۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =