۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 2122
کد خبر: 83410175
۰ نفر
واکنش اتحادیه روزنامه نگاران عرب به سفر اصحاب رسانه به اسرائیل

تهران – ایرنا – اتحادیه کل روزنامه نگاران عرب در واکنش به سفر جمعی از اصحاب رسانه به اراضی اشغالی اعلام کرد که از کسانی که به اسرائیل سفر کرده ا ند تبری می‌جوییم.

تارنمای وابسته به این اتحادیه امروز (چهارشنبه) با انتشار بیانیه‌ای این گونه به سفر شماری از روزنامه نگاران عرب به اراضی اشغالی واکنش نشان داد: هیچیک از روزنامه نگارانی که زیر نظر این اتحادیه کار می‌کنند در میان بازدیدگنندگان عرب از اسرائیل نبودند.
در بیانیه این اتحادیه آمده است احتمال دارد افرادی که در این سفر از اسرائیل بازدید کردند در کشورهای عربی اقامت نداشته و در کشورهای ثالث مقیم باشند.
در پایان این بیانیه آمده است: اتحادیه روزنامه نگاران عرب و همه کسانی که عضو آن هستند با پایبندی به اصول آن هرگونه عادی سازی رابطه با رژیم صهیونیستی تا آزادسازی کامل اراضی اشغالی و تشکیل دولت فلسطین را رد می‌کنند.
پیشتر گروهی از روزنامه نگاران عرب به دعوت وزارت خارجه رژیم صهیونیستی وارد اراضی اشغالی شدند.

برنامه‌های این هیئت بازدید از موزه هولوکاست، ساختمان کنست (پارلمان اسرائیل) و اماکن مقدس موجود در شهر قدس اشغالی است.

همچنین قرار است نشست‌هایی با برخی از اعضای کنست و تعدادی از دیپلمات‌های اسرائیلی داشته باشند.
ساکنان قدس نسبت به این سفر اعتراض کرده و آن را اقدامی در راستای عادی‌سازی روابط با اسرائیل دانستند. سندیکاهای روزنامه‌نگاران فلسطین نیز این سفر را محکوم کرد.

***خبرهای ضد و نقیض از سلب تابعیت روزنامه نگار سعودی

"شمعون اران" روزنامه نگار اسرائیلی در صفحه شخصی تویتر خود مدعی شد: ملک سلمان شاه سعودی دستور داده است تا تابعیت محمد سعود روزنامه نگار بازدیدکننده از اراضی اشغالی از وی سلب شود.

اما ساعاتی بعد همین روزنامه نگار اسرائیلی در صفحه خود نوشت: این خبر از سوی یکی از منابع آگاه در عربستان تکذیب شده است.

محمد سعود روزنامه نگار عربستانی بود که در جریان بازدید از اراضی اشغالی برای خواندن نماز به مسجد الاقصی می‌رود اما فلسطینی‌ها با پرتاب آب دهان به صورت وی و ضربات لنگه کفش وی را از محیط مسجد بیرون می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =