۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۵
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 83410167
۰ نفر

برچسب‌ها

فعالیت بازرگانی در استان بوشهر نیازمند تسهیل سازی است

بوشهر- ایرنا - جنوب استان بوشهر قطب فعالیت‌های صنعتی و شمال آن محور فعالیت‌های تجاری است که این توازن به دلیل موانع فراروی تجارت بخوبی ایجاد نشده و در این رابطه باید قوانین تسهیل کننده فعالیت بازرگان تصویب شود.

نماینده شهرستان‌های مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه در نشست بررسی روند ترخیص کالا از گمرکات استان بوشهر گفت: مسئولان گمرک به دلیل فعالیت سازمان‌های نظارتی جسارت لازم برای سرعت بخشی به امور مردم در حوزه تجارت و بازرگانی ندارند.

حجت الاسلام عبدالحمید خدری افزود: در استان بوشهر ساحل‌نشینان تنها از طریق دریا امرار و معاش می‌کنند و آنها به طور عمده مرزدارانی بدون مزد و مواجب هستند.

وی یادآورشد: مشکلات ایجاد شده در گمرک بوشهر بویژه در حوزه ترخیص کالاها باعث شده تا تجار و بازرگانان انگیزه‌ای برای فعالیت در گمرک بوشهر نداشته باشند.

خدر: گفت این شهرستان‌های ساحلی به انقلاب و نظام وفا دار و همواره مرزداران این آب و خاک هستند که شایسته است حق مرزبانی آنها با تسهیل سازی در حوزه تجارت محقق شود.

این نماینده مجلس گفت: محدویت‌های قانونی باعث شده تا برخی از کالاهای بازرگانان و تاجران چندین سال در گمرکات استان رسوب شود.

خدری یادآور شد: در این زمینه برای خودروهای توقیفی گمرک بوشهر که فرایند آن به صورت قانونی طی شده مجموعه‌های مقصر باید به صاحبان خودروها خسارت پرداخت کنند.

وی ادامه داد: در ارتباط با کالاهای همراه ملوان نیز این کالاها در بندری مانند دلوار بعد از ترخیص و عبوز آن از مسافت پنج کیلومتری مورد تعقیب و گریز نیروی انتظامی به عنوان کالای قاچاق قرار می‌گیرد.

خدری اظهارداشت: این امر باعث ترددهای روز افزون خودروهای شوتی و نا ایمن شدن جاده‌های استان بوشهر شده به طوری که جاده بوشهر روزانه با ترددهای این خودروها تلفات جانی می‌دهد.

وی افزود: در این راستا انتظار می‌رود با تسهیل سازی در تردد درون استانی کالاهای همراه ملوان زمینه ایمن سازی جاده‌های استان بوشهر فراهم شود.

در حاشیه این نشست اعضای کمیته تحقیق و تفحص از گمرک از واحد ارزیابی گمرک بوشهر بازدید و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات ترخیص کاران قرار گرفتند.

۷۲۱۲/‏‬ ۶۰۴۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =