۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۳
کد خبرنگار: 768
کد خبر: 83410134
۰ نفر

برچسب‌ها

تحقق وحدت امت اسلامی، مهم‌ترین رویکرد مذاهب باشد

قم – ایرنا - سرپرست معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم تحقق وحدت امت اسلامی را مهم‌ترین رویکرد مذاهب اسلامی دانست.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری قم، محمدرضا گروسی در جلسه کمیسیون اقوام، فرق و مذاهب با اشاره به تحرکات روزافزون دشمنان به‌منظور تفرقه‌افکنی در داخل کشور و اینکه سرزمین پهناور ایران، با گذشته‌ای کهن، وارث فرهنگ و تمدنی فراگیر است افزود: در شرایط کنونی ارتقای همبستگی و انسجام گروه‌های جمعیتی کشور ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.

وی اتحاد ملی را مهم‌ترین راهکار رسیدن به منافع ملی دانست و گفت: باید اتحاد ملی آحاد ملت ایران را یک ارزش راهبردی و قابل تاکید بدانیم، چراکه این اتحاد با تکیه بر هویت ملی و دینی حاصل‌شده و راهگشای سیاست‌های داخلی و خارجی خواهد بود.

وی بیان داشت : مشارکت گسترده ملت ایران در انتخابات سال جاری موجب افزایش قدرت نظام اسلامی در عرصه بین‌الملل خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته دنیای اسلام شاهد کشتارها، کشمکش‌ها، اختلاف‌ها و جنگ‌های باورنکردنی بوده است ، افزود: امام خمینی (ره)پیامدهای تفرقه را به‌خوبی شناخته بود و می‌دانست که تفرقه در میان امت اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی تاثیر منفی بسیاری برجای گذاشته و تنها راه جلوگیری از صدمات و لطمات ناشی از این تفرقه، وحدت و برادری است که باید حول محور اسلام و تعالیم حیات‌بخش آن صورت گیرد.

۱۱۷۵ /

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =