۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۹
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83410123
۰ نفر
سی ان ان: ترامپ در دروغگویی رکورد زد

تهران - ایرنا - شبکه خبری تلویزیونی «سی ان ان» در گزارشی اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا با ۶۱ دروغ در هفته گذشته رکورد زده است.

به گزارش شبکه سی ان ان، ترامپ از ژانویه سال ۲۰۱۷ تا ماه می ۲۰۱۹ در مجموع پنج هزار و ۲۷۶ دروغ گفته که این به معنای میانگین ۶ دروغ در هر روز است.

با بررسی صورت گرفته توسط این شبکه آمریکایی، ترامپ در سال ۲۰۱۷ به طور میانگین روزانه ۲.۹ دروغ گفته اما از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ به طور میانگین روزانه ۸.۳ دروغ گفته است.

در این میان شبکه سی ان ان در برنامه سه شنبه شب خود اعلام کرد که دروغ های هفتگی ترامپ از میانگین خود بالاتر رفته و تنها در هفته گذشته ۶۱ دروغ توسط وی به ثبت رسیده است.

پیش از این بیشترین آمار دروغگویی های ترامپ در مراسم کمپین کارولینای شمالی با ۲۲ دروغ ثبت شده بود.  

به گزارش شبکه سی ان ان، ترامپ که قبلا هیچ دروغی در مورد «ایلهان عمر» نماینده زن دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا نگفته بود، فقط در هفته گذشته ۶ دروغ علیه وی گفته است.

ترامپ بارها در هفته گذشته طی ادعاهایی دروغین ایلهان عمر را به داشتن ارتباط با شبکه تروریستی القاعده و سخنان شیطانی علیه یهودیان متهم کرده بود.

در کنار ادعاهای دروغین هفته گذشته، رئیس جمهوری آمریکا در روز دوشنبه در دیدار با «عمران خان» نخست وزیر پاکستان گفت: من می توانم در عرض یک هفته جنگ افغانستان را به پایان برسانم.

ترامپ در حالی این سخنان را بر زبان آورد که آمریکا به مدت ۱۸ سال است که در جنگ طولانی مدت افغانستان گیر افتاده و قادر به خروج از این جنگ فرسوده نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =