۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۲
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 83410121
۰ نفر

برچسب‌ها

اولین وقف نمازجمعه در رفسنجان رقم خورد

کرمان - ایرنا - به گفته امام جمعه رفسنجان ، امسال فرد جوانی ۱۰ درصد از محل درآمد خود را که معادل ۶میلیون تومان براورد شده نیز وقف نماز جمعه این شهر کرده است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام عباس رمضانی پور روز چهارشنبه در نشست خبری به پنجم  مرداد سالروز اقامه نماز جمعه اشاره و بیان کرد: در کشور  ۹۰۰ جایگاه اقامه این فریضه الهی و معنوی را داریم.

وی تصریح کرد: رفسنجان هم اکنون ۴ مکان اقامه نمازجمعه در فردوس، کشکوئیه، رفسنجان ونوق داریم نیاز امروز ما به فرموده رهبری، تقوا است لذا باید بر روی قشر جوان و نوجوان بیشتر کار کرد زیرا آنها قلب پاک و آماده‌ای دارند و روح آماده‌ای برای پذیرش دارند.

رمضانی پور با اشاره به اینکه دشمن از طریق فضای مجازی مسموم بر عیله جوانان و نوجوانان فعالیت می‌کند چه خوب است قبل از اینکه دشمن به سراغ این قشر پاک برود ما و والدین به فکر انها باشیم و نگذاریم در منجلاب دشمن بیفتند.

وی با اشاره به اینکه امسال اولین موقوفه نماز جمعه در شهرستان رقم خورد بیان کرد: در سال قبل اعلام کردیم که مردم برای برای نماز جمعه وقف فرهنگی داشته باشند لذا جوانی اعلام امادگی کرده بود وقف بر درآمد کرده است و به میزان ۱۰ درصد از درآمدش معادل ۶ میلیون تومان را وقف بر نماز جمعه کرده است.

وی این اقدام را  شایسته تقدیر دانست و گفت : حرکت خوبی انجام شده و امید که وقف بر نماز را بیشتر داشته باشیم.

رفسنجان با جمعیت بالغ بر ۳۱۱ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

۷۴۳۳/ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =