۱۹ تن مواد مخدر در هفته چهارم تیر ماه کشف شد

تهران- ایرنا- معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از افزایش ۱۷ درصدی کشفیات مواد مخدر در کل کشور خبر داد و گفت: در هفته چهارم تیر ماه، ۱۹ تن مواد مخدر طی ۱۳۷۲ فقره عملیات کشف شده است.

به گزارش ستاد مبارزه با مواد مخدر، ناصر اصلانی با اشاره به اینکه مجموع کشفیات در هفته یادشده ۱۹ هزار و ۳۹۸ کیلوگرم است که در مقایسه با هفته قبل که ۱۶ هزار و ۱۲۹ کیلوگرم بود ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد، افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۷ هزار و ۱۱۳ کیلوگرم است که ۸۸ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.
این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان یکهزار و ۳۰۴ کیلوگرم حشیش، ۵۱۳ کیلوگرم شیشه، ۲۰۶ کیلوگرم هرویین، ۴۳ کیلوگرم مرفین، ۱۲ هزار و ۲۱۴ عدد قرص روان‌گردان، ۹۱۶ لیتر پیش‌ساز و ۲۱۶ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.
اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۳۷۲ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۳.۱۴ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.
وی اظهار داشت: در هفته مزبور مجموعاً ۸ هزار و ۹۴۸ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۰۱ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۳ هزار و ۵۴۹ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد و ۴ هزار و ۵۷۷ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. ۶۵۳ نفر نیز طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.  
معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۱۲ هزار و ۲۱۴ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۷ هزار و ۷۷۸ عدد مربوط به استان تهران  است که نشان‌دهنده ۶۴ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.
اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۸۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، ‌ اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۹ هزار و ۸۲۲ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۵۰ درصد کشفیات کشور می‌باشد و کرمان با یکهزار و ۹۴۹ کیلوگرم، هرمزگان با یکهزار و ۸۹۲ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۸۲۷ کیلوگرم، اصفهان با ۸۱۷ کیلوگرم، کرمانشاه با ۵۳۸ کیلوگرم و خراسان جنوبی با ۵۱۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت‌دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور  ۷۵ درصد است.
اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۸۵ دستگاه خودرو، ۳۳ دستگاه موتورسیکلت، ۲۳ قبضه سلاح و ۲۶ دستگاه موبایل توقیف شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =