باخ: آمادگی توکیو برای المپیک از تمام میزبانان گذشته بهتر است

تهران- ایرنا- رییس کمیته بین‌المللی المپیک با تمجید از روند آماده‌سازی ژاپن برای المپیک ۲۰۲۰، گفت: توکیو در فاصله یک سال مانده تا المپیک نسبت به تمام شهرهای میزبان در گذشته، آمادگی بهتری داشته است.

«توماس باخ» در فاصله یک سال مانده تا بازی‌های المپیک، برای حضور در مراسمی به منظور رونمایی از چند رویداد ورزشی برجسته به ژاپن سفر کرد. این در حالی است ورزشگاه ملی این کشور به طور تقریبی کامل شده و تنها سه ورزشگاه در مراحل پایانی احداث به سر می‌برد.

در جریان فاز اول بلیت فروشی چیزی در حدود ۳.۲۲ میلیون بلیت در ژاپن به فروش رفته است به طوری که حیرت سازماندهندگان را برانگیخته و موجب شده تا آنان سیاست‌های بلیت فروشی خود را مورد اصلاح قرار دهند.

بیش از ۲۰۰ هزار نفر از ژاپن و خارج از کشور نیز به عنوان داوطلب متقاضی شده‌اند.

باخ در این خصوص، اظهار داشت: به واقع می‌توانم بگویم که تاکنون هیچ شهر المپیکی را ندیده‌ام که در فاصله یک سال تا آغاز این رقابت‌ها به اندازه توکیو آماده بوده باشد.

این مراسم شامل رونمایی از طراحی مدال‌ها، معارفه سفیران مشعل دار، نمایشی سنتی ژاپنی و سخنرانی مقامات از جمله «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن بود.

اگرچه «آبه» اظهار داشت که آمادگی‌ها مطابق برنامه پیش رفته است اما این فرآیند به این سادگی‌ها نیز نبود. «تسوکازو تاکدا» پس از مطرح شدن اتهامات فساد علیه وی در خصوص کسب امتیاز میزبانی المپیک، سال جاری از سمت خود به عنوان رئیس کمیته المپیک ژاپن استعفا کرد.

علاوه بر این، بودجه منتشر شده در دسامبر ۲۰۱۸ مجموع هزینه‌ها را بالغ بر ۱۲.۶ میلیارد دلار برآورد کرد؛ رقمی که با تخمین آنان (۷ میلیارد دلار) اختلاف زیاد و چشمگیری داشت.

با این حال، این افزایش بودجه می‌تواند با درآمدهای اسپانسرینگ که از ۳ میلیارد دلار عبور کرده، جبران شود.

علاوه بر این، توکیو مجبور شد اقدامات پیشگیرانه خود برای مبارزه با گرما از جمله تجهیز سالن‌های انتظار به سیستم تهویه و همچنین ایجاد حمام یخ برای ورزشکاران و آب افشان‌ها را افزایش دهد.

اگرچه سال جاری تا اینجای کار معتدل و بارانی بوده است اما گرمای بی سابقه در جولای ۲۰۱۸ در توکیو منجر به مرگ و میر چندین نفر شد و از این رو آنان تدابیری را برای افزایش احتمالی دمای هوا اندیشیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha