۵ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۵۸
کد خبرنگار: 920
کد خبر: 83410101
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش تولید کارتن، چرم و فرش ماشینی در بهار ۹۸

تهران- ایرنا- بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از کاهش تولید کاغذ و افزایش تولید کارتن، نئوپان، فرش ماشینی و چرم در بهار امسال دارد.

گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲۳۳ هزار و ۳۰۰ تن انواع کاغذ در سه ماهه نخست امسال و افت ۱.۸ درصدی تولید آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.در سه ماه نخست پارسال ۲۳۷ هزار و ۷۰۰ تن انواع کاغذ تولید شده بود.

در این مدت، تولید کارتن با رشد ۵۵.۷ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۱۸۹ هزار و ۱۰۰ تن رسید.

بر پایه این گزارش، در بهار ۹۸ تولید نئوپان با رشد ۲۹.۱ درصدی در مقایسه با بهار ۹۷ به ۱۷۴ هزار و ۸۰۰ متر مکعب و تولید فیبر با رشد ۳.۸ درصدی به ۲۶۶ هزار مترمکعب رسید.

رشد تولید فرش ماشینی و چرم

بر اساس آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بهار امسال تولید فرش ماشینی با رشد هشت دهم درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال به ۲۰ میلیون و ۳۷۰ هزار متر مربع رسید.

همچنین در این مدت، تولید چرم رشد ۴.۷ درصدی تجربه کرد و به هشت میلیون و ۹۰۰ هزار فوت مربع رسید.

تولید انواع پاپوش نیز با ثبت رشد ۱.۳ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷ به ۳۰ میلیون و ۱۰۰ هزار زوج رسید.

برپایه این گزارش،‌ تولید الیاف اکریلیک در سه ماهه نخست سال ۹۸ با افت ۵۶.۱ درصدی در همسنجی با پارسال مواجه شد و به ۷۵۰ تن رسید. تولید نخ سیستم پنبه‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی نیز در این مدت با رشد ۳.۳ درصدی به ۴۹ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

در بهار ۹۸ تولید الیاف و تاپس پلی استر و نخ پلی استر با رشد ۱۶.۱ درصدی و ۲۶.۱ درصدی به ترتیب به ۵۱ هزار و ۴۰۰ تن و ۷۲ هزار و ۵۰۰ تن رسید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =