۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 83410094
۰ نفر
یک زن دیگر وزیر دفاع آلمان شد

تهران - ایرنا - «آنه گرت کارن باوئر» رئیس حزب دموکرات مسیحی آلمان و جانشین مرکل با رای اکثریت آرای پارلمان به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور انتخاب شد.

به گزارش شبکه راشا تودی، آنه گرت کارن باوئر جانشین «اورسولا فون در لاین» در وزارت دفاع آلمان شد.
وی در نشست ویژه پارلمان آلمان (بوندستاگ) که امروز (چهارشنبه) با فراخوانی تمامی نمایندگان از تعطیلات در برلین برگزار شد، برنامه های خود برای این وزارت خانه را تشریح کرد.
تقویت مشارکت نظامی خارجی، افزایش بودجه دفاعی و توسعه لجستیک و انسانی ارتش آلمان از جمله برنامه های ارائه شده از سوی وی است.
آنه گرت کارن باوئر در سخنرانی خود همچنین از لزوم توجه به رویکردهای بیش از ۶۰۰ هزار کارمند و نظامی که در وزارت دفاع شاغل هستند سخن گفت و تاکید کرد که وزارت دفاع جایی برای افکار افراطی ندارد.
وی بار دیگر اظهارات خود در مورد لزوم افزایش بودجه نظامی تا دو درصد درآمد ناخالص ملی را تکرار کرد.

این موضوع که در طرح ارائه شده از سوی آمریکا برای اعضای ناتو آمده است، انتقادهای زیادی را در داخل آلمان بدنبال داشته است.
«آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هفته گذشته آنه گرت کرامپ کارن باوئر رئیس حزب دموکرات مسیحی را به عنوان وزیر دفاع جدید این کشور معرفی کرد.
پس از کناره گیری «اورسولا فون در لاین» از وزارت دفاع و انتخاب وی به ریاست کمیسیون اروپا در رای گیری سه شنبه گذشته پارلمان اروپا، آنه گرت کارن باوئر ۵۶ ساله به عنوان نامزد اصلی جانشینی وی مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری «د.پ.آ» آلمان، از بین ۱۵۲ نماینده ای که در مرخصی تابستانی به سر می بردند حدود یکصد نفر برای شرکت در این نشست، به پارلمان آمدنده بودند.
این در حالیست که اعضای شماری از فراکسیون های پارلمان در این رای گیری غایب بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =