هشدار فرماندار نوشهر به متصرفان حریم ۶۰متری ساحلی

نوشهر- ایرنا- فرماندار نوشهر به متصرفان حریم ۶۰ متری ساحلی این شهرستان گردشگرپذیر هشدار داد و تاکید کرد در صورت هرگونه کوتاهی در این زمینه برابر قانون با متصرفان برخورد خواهد شد.

طبق اسناد موجود، شهرستان نوشهر حدود ۵۰ کیلومتر محدوده ساحلی دارد و تاکنون از این میزان محدوده ساحلی حدود ۳۸ کیلومتر  آزاد شده و  بقیه یعنی ۶ کیلومتر در اختیار نهادهای دولتی ، مراکز و ارگان‌های نظامی و انتظامی و ۶ کیلومتر دیگر نیز در اختیار بخش خصوصی قرار دارد.

عبدالصمد صفر نژاد روز چهارشنبه در نشست شورای اداری شهرستان نوشهر گفت: آزاد سازی حریم ۶۰ متری ساحلی یک تکلیف قانونی و مورد تاکید جدی استاندار مازندران است و متصرفان این حریم نمی توانند در برابر این قانون تمکین نکنند فقط زمانی که ستاد کل نیروهای مسلح  در برخی از نقاط توصیه ای داشته باشد که آزادسازی برخی از نقاط متصرفی ممکن است مشکلاتی ایجاد کند عوامل آزادسازی حریم می توانند کوتاه بیایند.

وی از کم‌کاری برخی از مراکز نظامی بویژه اردوگاه نظامی افسران  شهید رسولی نوشهر انتقاد کرد و ادامه داد: مسولان این مرکز نظامی با وجود آنکه از قبل ها هشدارهای فراوانی دریافت کردند ولی با این وجود سازه‌هایی در حریم ۶۰ متری دریا ایجاد کرده و با اینکه نسبت به تخریب این سازه ها اقدام شد ولی دوباره شاهد این اعمال خلافکارانه هستیم.

فرماندار نوشهر آزادسازی حریم ۶۰ متری دریا را یکی از افتخارات بزرگ این دولت در کارنامه کاری اش توصیف کرد و گفت:منتهی مشکلی که هم اکنون در این محدوده ساحلی آزاد شده با آن مواجه هستیم خلف وعده برخی از مسئولان در شتاب بخشی روند اجرای طرح‌های گردشگری است.

صفرنژاد توضیح داد: حریم ۶۰ متری لیتنگان نوشهر از سه سال پیش آزاد شد و شهرداری قرار بود طرح گردشگری در این منطقه ایجاد کند اگرچه عملیات اجرایی این طرح را آغاز کرده ولی روند اجرای آن کند و لاک پشتی است و این مساله باعث شده که نقدهای فراوانی بر عملکرد شهرداری وارد شود.

سواحل چهار کیلومتری این بخش از دریای خزر تا پیش از این در اختیار مالکان خصوصی بود اما در  دولت یازدهم  این محدوده از ۱۲۰ مالک خصوصی باز پس گرفته شد.

علی شادمان فرماندار وقت نوشهر در آبان ماه سال ۱۳۹۶ به خبرنگار ایرنا گفته بود که حدود ۱۱ میلیارد ریال برای اجرای طرح مبلمان  شهری  در یک کیلومتر از حریم دریایی آزاد شده منطقه ساحلی کپور چال اعتبار اختصاص داده شد. به گفته او  حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از این مبلغ اعتبار ملی و بقیه نیز استانی است که باید با همکاری ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی،گردشگری و شهرداری تامین شود.

در نشست شورای اداری نوشهر همچنین سرپرست معاونت نظارت  ارزشیابی ستاد شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور گفت که امروز شناسایی و کشف استراتژی دشمن به صورت دقیق ، هدفمند و جامع یکی از مهم ترین مولفه هایی است که باید مورد توجه مسئولان و مردم در کشور قرار گیرد.

به گزارش ایرنا ، حجت الاسلام حسنعلی قلعه افزود: اگر برنامه های دشمن بدرستی جستجو شود آن وقت می توانیم به آسانی در برابر تهدیدات و جنگ های اقتصادی که علیه مردم ایران تدارک دیده مقابله کنیم .

وی اظهارداشت : همه می دانند تهدیدات دشمن جنگ نظامی نیست بلکه جنگ هویتی ، جنگ معشیتی و جنگ سلامت است و سعی دارد با بهره گیری از همه ظرفیت ها به نوعی یک واگرایی ملی در جامعه ایران اسلامی به وجود آورد.

شهرستان گردشگرپذیر نوشهر با جمعیتی دستکم ۱۲۲ هزار نفر درغرب مازندران قرار دارد.

۷۰۷۸ /۱۸۹۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =