۵۳۲ طرح مخابراتی استان اصفهان تکمیل می‌شود

کاشان- ایرنا- ۵۳۲ طرح مخابراتی در دست اجرا با اعتبار افزون‌بر ۵۷۶ میلیارد ریال در استان اصفهان وجود دارد که به گفته مدیرعامل شرکت مخابرات این استان، به تدریج تا پایان سال‌جاری مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

مهدی حیدرزاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران کاشان بیان کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی این طرح‌ها هر هفته و یا دو هفته یک‌بار در شهرستان‌های استان اصفهان بهره‌برداری خواهد شد.

وی در مورد پوشش تلفن همراه افزود: نقاط کور جاده‌های اصلی استان اصفهان خیلی کم و نزدیک به صفر است و برای برطرف کردن مشکل پوشش آنتن‌دهی در بخش‌های روستایی نیز با بهره‌گیری از طرح یو اس او  گام‌های بلندی برداشته شده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات اصفهان یادآور شد: پیشتر اهالی روستای وادقان از توابع بخش نیاسر کاشان از طریق تلفن‌های همراه فقط امکان گفت‌وگو را داشتند که با بهره‌برداری از طرح یو اس او افزون‌بر بهینه‌سازی ارتباط تلفنی، امکان بهره‌گیری از اینترنت پرسرعت با پهنای باند مناسب نیز فراهم خواهد شد.

طرح یو اس او به معنی خدمات عمومی الزامی ارتباطات و فناوری اطلاعات است که از سوی اتحادیه‌های بین المللی ارتباطات دور و پست بر عهده دولت‌ها گذاشته شده و با استفاده از این خدمات، امکان استفاده از سرویس‌های پایه مخابراتی، فناوری اطلاعات و خدمات پستی برای همگان فراهم می‌شود.

امروز نیز ۶۱ طرح مخابراتی کاشان به ارزش بیش از ۷۰ میلیارد ریال با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و همچنین ارتقای پنج سایت تلفن همراه روستایی به نسل سوم با اعتبار افزون بر ۳۵ میلیارد ریال نیز رونمایی شد.

بر اساس آمارها بیش از سه میلیون شماره تلفن ثابت با ضریب نفوذ نزدیک به ۵۰ درصدی در استان اصفهان وجود دارد که رشدی ۲۰ برابری به نسبت دوران پیش از انقلاب داشته و در مقایسه با میانگین کشوری نیز ۹ درصد بیشتر است.

همچنین بیش از ۹۸ درصد ساکنان اصفهان (نزدیک به پنج میلیون مشترک) تلفن همراه دارند و ضریب نفوذ این وسیله ارتباطی در استان به بیش از ۱۰۰ درصد می‌رسد.

۶۱۳۶/۸۱۲۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =