۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2055
کد خبر: 83410071
۰ نفر
انیمیشن «پسر دریا» بهترین فیلم آسیایی جشنواره سئول شد

تهران-ایرنا- انیمیشن «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا موفق به کسب جایزه نقدی بهترین فیلم آسیایی در بخش ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان جشنواره فیلم انیمیشن و کارتون سئول کره‌جنوبی شد.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، انیمیشن «پسر دریا» به کارگردانی عباس جلالی یکتا که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، موفق به کسب جایزه نقدی بهترین فیلم آسیایی بخش ویژه فیلم‌های کودک و نوجوان جشنواره فیلم، انیمیشن و کارتون سئول کره‌جنوبی شد.

در بیست و سومین دوره جشنواره فیلم انیمیشن و کارتون سئول SICAF که از ٢٦ تا ٣٠ تیرماه ٩٨ در پایتخت کره‌جنوبی برگزار ‌شد، این انیمیشن ضمن نمایش در بخش مسابقه فیلم‌های کودک و نوجوان این رویداد، موفق به کسب جایزه نقدی بهترین فیلم آسیایی جشنواره شد.
در خلاصه داستان این فیلم انیمیشن آمده است: «زن و شوهری به همراه پسری، روی دیوار زندگی می‌کنند. حضور پسر کم‌کم تغییراتی در زندگی آنها ایجاد می‌کند...»

پیشتر انیمیشن «پسر دریا» ضمن نمایش در بخش مسابقه دورنمای فیلم‌های کوتاه پنجاه و نهمین دوره جشنواره انیمیشن انسی، موفق به کسب جایزه ویژه شهر انسی Prix de la Ville d’Annecy شده بود.

گفتنی است: انیمیشن «خورده شده» به کارگردانی محسن رضاپور دیگر فیلم تولیدی این «مرکز» بود که در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه جشنواره SICAF به نمایش درآمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =