سخنان رییس جمهوری کلیدی، امیدبخش و عزت آفرین بود

تهران- ایرنا- سخنگوی دولت در رشته توئیتی سخنان رییس جمهوری در جلسه هیات دولت را نکاتی کلیدی، امیدبخش و عزت آفرین توصیف کرد و نوشت: روحانی راهبردهای اساسی ایران در مواجهه با چالش های اخیر را مشخص کرد.

علی ربیعی امروز- چهارشنبه- پس از جلسه هیات دولت با اشاره به سخنان حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در جمع اعضای کابینه در رشته توئیتی نوشت: روحانی در این چارچوب عنوان کرد که «امروز داخل 60 روز دوم هستیم، در این مدت پیشنهادهایی داشتیم که کاهش تعهدات را متوقف کنیم تا آنها امتیازاتی به ما بدهند. اما این امتیازات متوازن و کافی نیست. اگر متوازن باشد می‌تواند قابل پذیرش باشد.»

‏ربیعی همچنین به این بخش از سخنان روحانی اشاره کرد که «اگر آتش‌بس در جنگ اقتصادی بدهند فرصت برای حرف زدن هست. اعلام می‌کنیم همیشه برای مذاکرات عادلانه، قانونی و با احترام به حقوق ملت و عزت آماده‌ایم. اما به اسم مذاکره در میز تسلیم‌ نمی‌نشینیم. ما آماده مذاکره عادلانه و محترمانه که منجر به یک نتیجه خوب بشود هستیم.»

 «روند فعالیت سیاسی را ادامه خواهیم داد. اگر به نتیجه نرسیدیم گام سوم را برخواهیم داشت. اهل لجبازی و جنگ و تنش نیستیم اما در مقابل حرف زور و قلدری تسلیم نمی‌شویم.» این جملات بخش دیگری از سخنان رییس جمهوری است که ربیعی آن را توئیت کرده است.

سخنگوی دولت همچنین در ادامه یادداشت خود نوشت: رییس جمهوری تاکید کرد «امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز برای ما اهمیت دارد. ما نمی‌گذاریم تنگه هرمز ناامن شود. مسئولیت امنیت بر عهده ما و کشورهای منطقه است. در طول تاریخ، اینجا همیشه خلیج فارس بوده است.»

‏ربیعی یادداشت خود را با بخش دیگری از سخنان رییس جمهوری تکمیل کرد که «سپاه پاسداران با قدرت کشتی متخلف انگلیسی را متوقف کرده‌اند. اجازه بی‌نظمی در تنگه هرمز را نمی‌دهیم.»

در بخش دیگری از یادداشت سخنگوی دولت که به اظهارات رییس جمهوری درباره توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس اشاره شده، آمده است: «به دنبال ادامه تنش با برخی کشورهای اروپایی نیستیم. چنانچه در چارچوب قواعد بین المللی نه مثل جبل الطارق عمل کنند پاسخ ایران متناسب خواهد بود.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =