۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1047
کد خبر: 83410057
۰ نفر

برچسب‌ها

سخنگوی سپاه: رسانه ابزار اصلی جنگ اراده ها است

مشهد- ایرنا- سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "رسانه" را ابزار اصلی در عرصه جنگ اراده ها توصیف و بیان کرد: هم اینک در این آوردگاه، رسانه به عنوان ابزاری مهم و موثر برای تحمیل اراده طریفین در صحنه درگیری بکار گرفته می شود.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف روز چهارشنبه در حاشیه همایش مدیران روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مشهد طی گفت و گو با خبرنگاران افزود: تولیدات رسانه‌ای می‌تواند در عزم، اراده و تصمیم طرفین تأثیرگذار باشد زیرا یک واقعیت انکارناپذیر است. قدرت امپراتوری رسانه‌ ای غرب به اندازه ای قابل توجه‌ است که اغراق نیست اگر بگوییم نسبت به قدرت نظامی برتری دارد.  

وی قدرتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را از نظر محتوا بی نظیر توصیف و بیان کرد: با این وجود هم اینک در انتخاب سوژه‌ های رسانه‌ ای، تجهیزات و نیروی انسانی ما در برابر غرب نابرابری وجود دارد.  

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: با این حال به لطف پروردگار و همت جوانان ایرانی شرایط کشورمان در این عرصه نسبت به گذشته بهتر شده بطوری که سواد رسانه‌ ای قدری جایگاه خود را پیدا کرده و میزان تشخیص مردم در شناخت صاحبان رسانه‌ ها بیشتر شده اما هنوز با حد مطلوب فاصله داریم.

وی گفت: رسانه‌های غربی تصویری بزرگنمایی شده از قدرت واقعی سردمداران خود ارائه می کنند. همچنین ما را ضعیفتر را از قدرت واقعی که در اختیار داریم نشان می دهند این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران در رویاروییهای اخیر در حوزه‌های مختلف نشان داد تصویر دشمن ساخته از ما غیرواقعی است.  

سردار شریف افزود: دشمنان تلاش می‌ کنند جمهوری اسلامی را با استفاده از ابزار رسانه و عملیات روانی وادار به تکمین کنند ولی اگر ما نشان دهیم قدرتی توانا در مقابله با آنها هستیم، دشمن دیگر توان رویارویی ندارد.

وی ادامه داد: همگان می بایست تلاش کنیم قدرت جمهوری اسلامی را که متکی به انقلابی بزرگ، بامعنا، ظرفیت بسیار قدرتمند از ناحیه پشتیبانی مردم و برخوردار از رهبری توانمند، شجاع و مقبول است به جهانیان منعکس نماییم. بر این اساس باید کوشید تا منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی به افکار عمومی جهان منتقل شود زیرا بطور قطع می‌ توانیم در حوزه بازدارندگی و پشیمانی دشمن مؤثر عمل کنیم.  

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: امروز یکی از راههای بلاثر نمودن تحریمهای اقتصادی و فشارهای آمریکا ارائه تصویر قدرتمند از اراده کشور، ملت و توانمندیهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: مطابق دستورالعملهای در اختیار بر ای همه حوزه‌ها از جمله در مرزهای زمینی و دریایی، کار خود را برای حراست از نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام می‌ دهیم و قاطعانه با همه توان از مرزها و امنیت ملی ایران دفاع می‌ کنیم.

سردار شریف ادامه داد: جمهوری اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس و مدت زمان نیز افزون بر ۳۰ سال پس از آن، در حوزه دفاعی ظرفیت سازی کرده لذا به لطف پرودگار قادریم به خوبی از داشته‌ هایمان دفاع کنیم و اجازه ندهیم ایران بار دیگر مانند دوران دفاع مقدس غافلگیر شود. بر این اساس نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با هدایت و تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا آماده دفاع جانانه و موثر از داراییها و امنیت کشور هستند.

وی همچنین تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران قصد حمله به هیچکس را ندارد اما به خوبی قادر است در مقابل دشمنانش ایستادگی کند.

همایش یک روزه مدیران روابط عمومی و تبلیغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور ۱۰۰ نفر از فعالان حوزه های خبرنگاری و فرهنگیاران سپاه استانی امام رضا (ع) در مشهد برگزار شد.

۸۰۰۵/۱۸۵۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =