اردوگاه اسکان اضطراری زلزله زدگان در مسجد سلیمان فعال است

اهواز-ایرنا- معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: همچنان یک اردوگاه اسکان اضطراری برای زلزله زدگان مسجدسلیمان در سالن نمره ۴۰ شهر مسجد سلیمان برپا است.

صادق سلامت چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بعد از گذشت ۲ هفته از زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان همچنان یک اردوگاه در شهر مسجد سلیمان برای اسکان ۷۰ نفر مستقر است، این افراد به دلیل تخریب شدن خانه های خود در این اردوگاه اسکان دارند.

وی گفت: جمعیت هلال احمر خوزستان در حادثه زلزله مسجد سلیمان که در ۱۷ تیر ماه امسال رخ داد به ۲ هزار و ۶۱۶ نفر در شهر های گلگیر و مسجد سلیمان امداد رسانی کرده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بیان کرد: از روز وقوع زمین لرزه تا کنون ۵۹۵ دستگاه چادر، ۶۶۴ تخته موکت، ۸۷۳ تخته پتو، ۵ هزار و ۱۱۲ کنسرو مواد غذایی و بسیاری اقلام مورد نیار در بین مردم زلزله زده شهرستان مسجد سلیمان توزیع شده است.

سلامت ادامه داد: ۲۴ تیم عملیاتی، پنج دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد و ۱۱ دستگاه خودروی پشتیبان در این حادثه به مسجد سلیمان اعزام شدند.

زمین لرزه‌ای به شدت ۵.۷ ریشتر شهرستان مسجد سلیمان و بسیاری از مناطق استان را در روز ۱۷ تیر ماه امسال لرزاند که در پی این حادثه ۱۳۵ نفر در شهرستان‌های مسجد سلیمان، ایذه و هفتکل مصدوم شدند.

جمعیت هلال احمر استان در شب وقوع حادثه پنج اردوگاه را در شهرستان مسجد سلیمان برپا کرد که یک هزار نفر در این اردوگاه‌ها اسکان شدند.

در پی وقوع این حادثه ۴۰ مدرسه در این شهرستان دچار آسیب جدی شدند.

مسجد سلیمان در شمال خوزستان و در ۱۴۰ کیلمتری از اهواز واقع است.

۷۱۵۸ /‏۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =