۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 83410015
۰ نفر

برچسب‌ها

یکهزار هکتار اراضی ملی و عشایری الیگودرز آبی می شود

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: پیگیری های لازم برای آبی شدن یکهزار هکتار از اراضی ملی و عشایری "آب باریک" شهرستان الیگودرز انجام شد.

به گزارش ایرنا، سید موسی خادمی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح طرح تامین آب اراضی کشاورزی کانون توسعه خلیل آباد و آب باریک شهرستان الیگودرز افزود:  این طرح حدود ۴۴۰ هکتار اراضی را تحت پوشش قرار می دهد که بخشی از انها مربوط به اراضی ملی و طبیعی است و به عشایر واگذار خواهد شد.

وی ادامه داد: استعداد آبی شدن اراضی بیشتری در این منطقه وجود دارد که به همین دلیل پیگیری می شود تا یکهزار هکتار دیگر را از طریق اخذ تخصیص های جدید با استفاده از روش های مختلف، آبی کنیم.

خادمی ادامه داد: در صورت تحقق این مهم، منطقه ای که از اسکان خالی شده و اهالی  مهاجرت کرده اند به مکانی برای  مهاجرت معکوس و توسعه تبدیل  می شود.

وی افزود:در این راستا،  مباحث مقدماتی را در کمیته آمایش استان پیگیری می کنیم که اراضی را در اختیار عشایر قرار دهیم.

طرح تامین آب اراضی کشاورزی کانون توسعه خلیل آباد و آب باریک شهرستان الیگودرز روز چهارشنبه با حضور کرمعلی قندالی رییس سازمان امور عشایری کشور بهره برداری شد.

مدیرکل امور عشایری لرستان روز چهارشنبه در حاشیه آیین افتتاح این طرح تامین آب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: افتتاح فاز نخست این طرح در ۱۲۰ هکتار با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال اجرا شد.

سعید کریمی همچنین به آغاز فاز ۲ این طرح اشاره کرد و گفت: فاز دوم طرح تأمین آب اراضی کشاورزی کانون توسعه خلیل آباد و آب باریک الیگودرز در ۱۲۰ هکتار با اعتبار اولیه ۵۰ میلیارد ریال اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: با بهره بردای از این طرح ۴۰۰ خانوار عشایری در منطقه از نعمت تأمین آب بهره مند خواهند شد.

وی ادامه داد: احداث بندخاکی برای مهار آب، ایجاد سد رسوبی گیری، اجرای ۱۱.۵ کیلومتر خط انتقال آب، آبگیری استخر ۲ هزار متر مکعبی و راه شکافی ۱۱.۵ کیلومتر مسیر عشایری از اقدامات اجرای این طرح می‌باشد.

/۶۰۶۰/۷۲۷۹/۷۲۶۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =