۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۶
کد خبرنگار: 2743
کد خبر: 83409980
۰ نفر

برچسب‌ها

روستاهای حاشیه سد معشوره لرستان باید منتقل شوند

خرم آباد- ایرنا- فرماندار سلسله تاکید کرد: لازم است که روستاهای حاشیه سد معشوره این شهرستان جانمایی و به مکان ایمن و با ضریب امنیت بالا منتقل شوند.

شریف خسروی روز چهارشنبه در نشست با رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و نماینده ستاد بازسازی معین شهرستان با اشاره به روستاهای حاشیه سد معشوره و لزوم جانمایی مکانی مشترک برای اهالی این روستاها، اظهار داشت: با توجه به خطرهایی که اهالی این روستاها با آن درگیر هستند و هیچ‌گونه تسهیلات مقاوم سازی و خدماتی به ساکنان آنها ارائه نمی‌شود لازم است که اهالی این روستاها به مکان امن دیگری منتقل شوند.

وی ادامه داد: مکان جدید باید ضمن دسترسی به زیرساخت‌ها، کمترین فاصله را با مزارع روستاییان داشته و قابلیت درآمدزایی برای اهالی نیز به همراه داشته باشد.

خسروی با اشاره به تسهیلات بازسازی مناطق سیل‌زده در شهرستان، عنوان کرد: گرچه فعالیت‌هایتان قابل قدردانی است اما باید پاسدار منافع بیت المال باشید و با افزودن چاشنی تدبیر در فعالیت‌هایتان، به گونه ای عمل کنید که اعتراض مردمی نیز به حداقل برسد.

او خاطرنشان کرد: تسهیلات بازسازی مناطق سیل‌زده فرصتی برای نوسازی واحدهایی است که بیشترین خسارت‌ها را در جریان سیل دیده‌اند لذا باید تلاش شود که حق شهروندان خسارت دیده ضایع نشود و این تسهیلات شامل کسانی شود که بیشترین استحقاق را دارند.

نماینده ستاد بازسازی معین در شهرستان سلسله نیز با اشاره به ثبت ۳۶۰۰ تقاضای بهره مندی از تسهیلات احداثی و تعمیری در سامانه، اظهار داشت: از این تعداد ۳۰۵ واحد از تسهیلات احداثی و ۱۱۳۰ واحد نیز از تسهیلات تعمیری بهره مند شده‌اند.

سیروس سپهوند با اشاره به اینکه ۲۰۰ واحد از تسهیلات احداثی بیشتر مربوط به منطقه قلایی بوده‌اند، خاطرنشان کرد: از ۲۶۵ روستای شهرستان سلسله ۶۵ روستا بازدید اولیه نشده‌اند چون مردم و دهیاران این روستاها هیچ‌گونه گزارشی از اعلام خسارت به بنیاد مسکن و یا ستاد معین شهرستان اعلام نکرده‌اند.

/۶۰۶۰/۷۲۶۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =