تاکید فرانسه بر اجرای تعهدات هسته ای ایران

تهران- ایرنا- وزارت خارجه فرانسه روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ، با نادیده گرفتن کوتاهی کشورهای اروپایی در عمل به توافقنامه هسته ای (برجام ) ، از جمهوری اسلامی ایران خواست تا به تعهدات هسته ای خود متعهد بماند.

به گزارش یورو نیوز، وزارت خارجه فرانسه در  این بیانیه همچنین با نادیده گرفتن خروج یکجانبه آمریکا از توافقنامه برجام و مانع تراشی های واشنگتن در این راستا ، از ایران خواست تا اقدامات لازم را برای کاهش تنش ها در خلیج فارس انجام دهد.

بیانیه وزارت خارجه فرانسه مبنی بر اجرای سریع تعهدات برجامی ایران یک روز پس از دیدار عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه صادر شده است.

عباس عراقچی فرستاده ویژه رئیس جمهوری ایران شامگاه سه شنبه در دیدار با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه پیام کتبی دکتر روحانی را تقدیم وی کرد و هر دو بر استفاده از دیپلماسی برای برقراری صلح در جهان تاکید کردند.

در این دیدار طرفین بطور مبسوط پیرامون موضوعات مورد علاقه دو کشور از جمله مسائل منطقه ای و بین المللی و چگونگی یافتن راهکارهایی به منظور کاهش تنش ها در منطقه و همچنین استمرار حفاظت از برجام بعنوان یک تفاهم بین المللی و چند جانبه و یکی از مهمترین دستاوردهای دیپلماسی در عصر حاضر بحث و تبادل نظر کردند.

در این جلسه استفاده از دیپلماسی به منظور منظور ایجاد فضای مورد نیاز جهت ایجاد و استحکام ثبات و امنیت در بهترین شکل ممکن با توجه به شرایط و وضعیت کنونی جهان و منطقه مورد تاکید قرار گرفت.

سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه سه شنبه به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهوری جهت ارائه پیام مکتوب حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری ایران، عازم پاریس شد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =