سرلشکر صفوی: مسئولان کرمانشاه آماده حضور زائران اربعین باشند

کرمانشاه- ایرنا- دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا با بیان اینکه کمتر از سه ماه به رخداد عظیم اربعین باقی مانده است، از مسئولان استان کرمانشاه خواست برای حضور یک تا سه میلیون زایر از در استان آمادگی داشته باشند.

سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم صفوی روز چهارشنبه در جلسه ستاد سامان دهی و مدیریت تردد زایران از مرز خسروی در پایانه بین المللی این مرز با بیان اینکه ۲۰ میلیون زایر از کشورمان عازم عتبات عالیات می شوند، افزود: این اربعین در افکار عمومی جهان تاثیرگذار و در دنیا بی نظیر است.

وی اظهار داشت: هرکس در ستاد اربعین عاشقانه کار کند گوشه چشمی از امام حسین (ع) برای او کافی است.

سرلشکر صفوی در ادامه گفت: دولت عراق و نخست وزیر و وزیر کشور قول های مساعدی مبنی بر تامین امنیت مسیر کربلا از مرز خسروی را داده اند و یک عزم و اراده ملی از سوی ما نیز برای برگزاری اربعین وجود دارد.
او اظهار داشت: به فضل خدا شاهد برگزاری اربعین و بازگشایی این مرز طی امسال خواهیم بود و باید قبل از اربعین مسیر بازگشایی شود و از این رو باید همه مسئولان آماده باشند.

وی اضافه کرد: به همت دولت عراق و کشورمان و امنیت آن طرف مرز برقرار می شود و بار دیگر شاهد بازگشایی مرز خواهیم بود.
مشاور فرمانده کل قوا در ادامه تاکید کرد باید مسئولان استان آماده تردد برای یک تا سه میلیون زائر را داشته باشند و همه استان ها در مسیر و استان های غربی از این مسیر عبور می کنند و حداقل هفت استان از این مسیر عازم عراق می شوند.
سرلشکر صفوی افزود: وجود این وحدت و همدلی در استان کرمانشاه جای تبریک دارد و با توجه به اینکه کوتاهترین مسیر به کربلای معلی است به طور یقین استقبال می شود.

وی در ادامه از مردم کرمانشاه به عنوان مردمانی مومن و متدین نام برد و اظهار امیدواری کرد با این آمادگی که مردم دارند مرز خسروی بازگشایی شود.

سرلشکر صفوی افزود: من در حد خودم کمک می کنم و امید است با این وحدت و همدلی نهادهای دولتی و مردمی نیز برای بازگشایی این مرز کمک کنند.

شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه، با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز دارد که در امتداد این مرز، ۲ معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می‌شود.

مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری قصرشیرین دارای بزرگترین پایانه زمینی بین المللی خاورمیانه است.

۳۰۱۲/۳۰۳۳/۸۰۶۶