۲ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۳
کد خبرنگار: 1388
کد خبر: 83409957
۰ نفر
اولین جشنواره زردآلوی مرند برگزار شد

تبریز- ایرنا- اولین جشنواره زردآلوی مرند با حضور معاون امور اقتصادی و مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجان‌شرقی در هتل کاروانسرای یام برگزار شد.

به گزارش ایرنا، علی جهانگیری معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجانشرقی روز چهارشنبه در اولین جشنواره زردآلوی مرند اظهار داشت: همه مسوولین و مردم باید در سال رونق تولید و شرایط خاص تحریمی، ارزش تولید و تولیدکنندگان را دانسته و از آنها حمایت کنند.
وی ضمن اشاره به میزان بالای تولید زردآلو در مرند گفت: این شهرستان باید در کنار معرفی بعنوان قطب تولید زردآلو، در زمینه بورس زردآلو، تولید، فرآوری، تجارت و صادرات نیز قطب شناخته شود.
معاون امور اقتصادی استاندار آذربایجانشرقی یادآوری کرد: برگزاری جشنواره زردآلوی مرند می تواند بستری برای گشایش در این حوزه و رفع مشکلات فعالین این عرصه باشد.
مدیر جهاد کشاورزی مرند نیز ضمن اشاره به وجود ۴۱ هزار نفر شاغل در بخش کشاورزی در این شهرستان، خاطرنشان کرد: ۳۷ درصد شاغلین منطقه در حوزه های مربوط به کشاورزی فعال هستند.
منوچهر رحمانی مساحت باغات شهرستان را ۱۱ هزار هکتار اعلام کرد و افزود: مرند از لحاظ میزان تولید پسته و زعفران مقام اول را در استان داشته و در تولید سیب نیز صاحب رتبه سوم است.
وی با بیان اینکه زردآلو در اقتصاد شهرستان جایگاه خاص دارد، گفت: مرند در تولید زردآلو در استان دارای رتبه اول و در کشور نیز بعد از شهرهای ابرکوه و زرند، مقام سوم را دارد.
مدیر جهاد کشاورزی مرند افزود: ۱۷ نوع زردآلو در مرند وجود داشته و این محصول از زمان های قدیم در این شهرستان تولید می شود.
وی خاطرنشان کرد: مساحت باغات زردآلو در شهرستان مرند، ۳ هزار هکتار بوده و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در این بخش مشغول هستند.
بنا بر این گزارش، امروز همچنین نمایشگاه جانبی عرضه محصولات زردآلو و صنایع دستی شهرستان در پارکینگ هتل کاروانسرای عباسی یام افتتاح شد.

۹۹۱۶/۳۰۷۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =